Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék tartani szarkát,...

Szeretnék tartani szarkát, szajkót vagy akár dolmányos varjat! valaki szerezne nekem? Hol lehet venni?

Figyelt kérdés

#szarka #SZAJKÓ
2013. máj. 21. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Magyarországon majdnem az összes madárfaj védett. A szajkó is. Így ezt nem szabad.
2013. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És a CAPS LOCK-ot miért nem kapcsolod ki? :D
2013. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Keresd fel a helyi vadásztársaságot ki nálatok működik, lehet ők jobb esetben csapdázzák Larsen csapdával ezeket a madárfajokat (főleg a dolmányos varjút és a szarkát). Egy-két doboz sörért cserébe lehet előbb kapsz tőlük madarat. Ők pedig örülnek, mivel az apróvadállomány szempontjából ezek a madárfajok károsak a területen.
2013. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%

Kedves első válaszoló! Az valóban igaz, hogy hazánkban szinte az összes madárfaj védett, de a fenti három madárfaj esetében védettségükre vadászati idényt határoztak meg. Magyarán azzal védik őket, hogy nem egész évben lehet őket lőni, csak szigorúan behatárolt két időpont között eltelt időszakban. Vagy a vadászati hatóság kérésére külön megadott időpontokban.

A dolmányos varjú, szarka, szajkó esetében a vadászati idény: július 1-február utolsó napja

2013. máj. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a háromból egyik faj sem védett, nyugodtan tarthatsz. Szarkát én is neveltem, nekem szerencsém volt, és találtam egy már tollasodó fiókát, kiesve.

Több helyen árulnak is kézzel nevelt fiókákat.

[link]

[link]

[link]

[link]

De keress rá, biztos találsz még.

Ha sikerül, nagy örömöd lesz benne, fantasztikus madarak.

Arra azonban figyelni kell, hogy nagyon fejlett az én-tudatuk, és határozott akaratuk van! Ezt nem érdemes elnyomni. És ha egy tanácsot elfogadsz, csak akkor tarts ilyen madarat, ha nem kalitkába tartanád.

2013. máj. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! ha lenne mégis fióka kérem írjatok. köszi
2013. máj. 23. 15:15
 7/12 Sofiel válasza:
100%
5. válaszolónak: Nagyon jó gondolat, én is szívesen tartanék szarkát otthon. De ha nem kalitkában tartod, akkor szobatisztaságra meg lehet tanítani? Nekünk egy hullámos papagájunk volt, aki folyton a szobában repkedett, de a bútorok, könyvek eléggé megsínylették (a könyveket még szét is rágta a csőrével). Tényleg dumál a szarka? :)
2013. máj. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

5. vagyok

Hát nálunk is volt takarítani való bőven, de a bezártságot nem igen viseli.

Én csak pár hétig neveltem, aztán elengedtem, mivel szerintem nem lakásba való. Ha egyszer kertes házam lesz, akkor mindenképp szeretnék még tartani, és remélem, ha kis korától nevelem, akkor visszajár majd...

A varjúfélék elég jó hangutánzó képességgel rendelkeznek, de nincs saját tapasztalatom róla.

2013. máj. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én lakásban tartanám vagy a szárnytollaiból szednék ki,hogy ne tudjon elmenni.És akkor kinn is lenne egy kicsit.Nálunk jó nagy terület van ahol sokat tud majd ugrálni.Mert teljesen én sem szeretném a lakásban tartani.
2013. máj. 25. 10:09
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Na most, ha kiszeded az evező tollait, hogy ne tudjon repülni, az szerintem kínzás. Ha igazán jót akarsz neki, akkor csinálj neki egy röpdét. Vagy neveld tényleg kis korától, és a barátod lesz, szerintem fog annyira kötődni, hogy visszajárjon.
2013. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!