Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chip ellenzők! Szeretnék erre...

Ratata kérdése:

Chip ellenzők! Szeretnék erre komoly válaszokat kapni?

Figyelt kérdés
Mit szólnátok ha autótok elé ugrana egy chip nélküli kutya és nagy kár keletkezne a kocsiban és hiába a kutya gazdájának kellene kifizetni a kárt mindenki letagadná, hogy az övé? De ha be lenne chippelve akkor kiderülne kié és megtérítnének a károdat. Vagy ha egy chipezetlen kutya megtámadná a gyereked és nem tudnának felelősségre vonni a gazdát, ilyenkor jó lenne a chip nem? Amúgy nagyon sok szegénynek mondott ember cigizik ha egy pár napot kevesebbet szív simán kijön belőle egy chippezés ára erről mi a véleményetek? kötekedő trollok kíméljenek szerintem igenis komolyak ezek a felvetéseim

2013. jan. 3. 21:59
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos a trollok nem fognak kímélni, mert már eleve kötekedő hangnemben írtad ki a kérdésed. Pedig amúgy 100%-ban igazad van.
2013. jan. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
nem tudom mi a bántó a kérdésemben
2013. jan. 3. 22:13
 3/51 anonim ***** válasza:
27%

Nem értem hogy a 11 éves kutyámat ami még sose szabadult ki itthonról jól van nevelve, miért kéne becsippeztetni. Kapun kívül sose volt és sose megy, nem is tudna.


Idős korára ilyennel már nem baszogatom, amúgy is szegénynek szoktak rohamai lenni. Olyan epilepszia szerűség, csak nincs hab a száján. Leginkább időjárásnál jön rá.


Új kutyát szivesen chipeltetek, de őt nem mert nincs rá szükség! Főleg hogy a kötelező oltást is kín neki beadni. Orvos szinte képtelen rá egyedül, mert elég "harcias".

2013. jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
39%

Ezek eddig is megtörténtek és senkinek sem hiányzott a chip.

Az utolsó megjegyzéseddel pedig nem értek egyet (bár nem dohányzom és chipes a kutyám): Nézz körül egy kicsit mindenki "csak" egy pár forintot szeretne "tőlem" (vagy épp tőled) a hajléktalan, az adomány gyűjtők, stb...

Abban talán igazad van, hogy 3-4 doboz cigi árából meg van a chip, de akkor mások is "jogosan" várják azt, hogy egy kávé vagy egy doboz cigi árával támogassam őket "hiszen az a pár forint nekem semmi, nekik pedig életet menthet" csakhogy sok kicsi sokra megy és azt hiszem aki tisztességesen dolgozik az már így is (többnyire) erején felül adakozik kényszerből: adó, sztk, áfa, stb...

Nem értem, hogy miért kell még ezen kívül is fizetnem!

2013. jan. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
70%

Nem bántó, hanem inkább támadó a kérdés leírása és erre ilyen választ is fogsz kapni.

Hagyni kell az ellenzőket, majd hozzá szoknak, hogy muszáj, mert kötelező, ha már nem a kutya illetve az ember érdekeit nézik.

Én nekem már chipes a kutyám és nagyon jó dolognak tartom.

2013. jan. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
73%

"Kapun kívül sose volt", "elég harcias"

Komolyan az ilyentől mégis mit várunk? Az, hogy felelős állattartás, el sem jut a tudatáig, ha egyáltalán hallott róla. Kedves válaszoló, nagyon remélem, hogy nem lesz másik kutyád, ha ennyire képtelen vagy bármiféle felelősségre, tudatosságra és értelmes gondolkodásra! Minek még egy, hogy élvezettel nézd, hogyan szenved az unalomtól kint a kertben 10-15 éven keresztül? Hogy azt is elhanyagold teljesen?

2013. jan. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
próbáltam úgy kérdezni hogy felderengjen a chipelleneseknek is milyen hasznos lehet a chip a nem kutyások szemszögéből is.a másik mindenki magára veszi a kérdést mikor én általánosságban értem.lehet hogy a válaszoló kutyája sosem csinál bajt de ha elkezdünk kivételeket tenni akkor egy véget nem érő vita lesz belőle
2013. jan. 3. 22:30
 8/51 anonim ***** válasza:
80%

A valóban szegény és nélkülöző vidéki rokonaink is fel vannak háborodva a chipezésen és ki viccből, ki félig-meddig komolyan azt mondja, legfeljebb ki...ba..ssza a kutyát valahova ha jönnek az ellenőrök...

És közben 10-20 ezer Ft-okat füstölnek el havonta.

És nem értem, mert én, az anyagilag jobban álló Pest melletti rokon nem engedhetném meg magamnak, hogy cigizzek. És mivel megengedhettem magamnak, hogy 4 kutyámat chipeztettem (22 ezer Ft volt), ezért úgy néznek rám, mint valami milliomosra.

2013. jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

meg amúgy is a törvény ha jó ha rossz be kell tartani.mi lenne itt törvények nélkül? vérfürdő és káosz


és fenntartom akármennyire nehéz helyzetben valaki 3-4 ezer forint nem számottevő összeg és csak egyszer kell kiadni a kutya élete során.a beavatkozás pedig pár másodperc nem okoz nagy fájdalmat egy átlag kutya fel se veszi

2013. jan. 3. 22:35
 10/51 anonim ***** válasza:
71%

Ellenzem a chipet, de láss csodát, ha elütnék egy kutyát pont magasról tennék rá, hogy megrepedt a lökáírtó. Az dolga, hogy repedjen. Olyan hű de súlyos kárt meg egy kutya nem tud okozni, vagyha mégis, akkor ott olyan sebsség van, hogy széles mosollyal a számon fogok vigyorogni, hogy nem döglöttem meg én is.

Ha a gyereket támadja meg a kutya, akkor tök reális, hogy előhúzom a farzsebemből a leolvasót, hogy a későbbiekben felelősségre vonjam a gazdáját. Sőt, csináűlok pár épet facebookra is. Esetleg szabadidőmben megmentem a gyereket...

2013. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!