Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja van a nimfa papagájomnak?

Mi baja van a nimfa papagájomnak?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy mi baja a van a papagájomnak, mert folyton felvan borzolba a tolla és csak ül.

2013. máj. 29. 19:08
 1/7 FractioSomni válasza:
Ingerszegény a környezete, kicsi a kalitkája, keveset foglalkozol vele. A papagáj könnyen depressziós lesz, ha valami nem megfelelő a számára.
2013. máj. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig foglalkozok vele mondjuk lehet,hogy kicsi neki a kalitka
2013. máj. 30. 13:04
 3/7 FractioSomni válasza:
Azt szokták mondani az állatkereskedésekben, hogy elég akkora kalitka amiben ki tudja nyújtani a szárnyait. Ez nem igaz. Ne magasságra mérd a kalitkát, hanem szélességre. legyen olyan széles, hogy bőven elférjen benne 3 madár kinyújtott szárnyakkal. Amúgy a papagájoknak kevés a napi 3-4 óra foglalkozás. Az én arapapagájom egész nap szabadon van és ha itthon vagyok, mindig velem van. Ha egyedül tartod a madarat, akkor ne tegyél be neki se tükröt, se mű papagájt, mert megzavarod vele a madarat. Amúgy meg társas lény és szabadban csak csoportban mozognak, szóval az egyedül tartott madár nem túl jó dolog.
2013. máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem én úgy szoktam, hogy haza érek és azonnal kiengedem amig vissza nm megy magától a kalitkába, meg még nincs neki semmi csicsa berakva a helyére mint például amit te mondtál, hogy tükör vagy mű papagáj csak egy kis harang van neki berakva és ennyi.

Kajának meg a szokásos keverék meg sóder, néha-néha gyümölcs, zöldség de azért rakok be neki ritkán mert nem eszi meg.

2013. máj. 30. 18:03
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg még nem állatkereskedésben vettem a papagájomat, hanem egy tenyésztőtöl és kalitkát most akarok csináltatni amiben még elférne egy kisfiú is.
2013. máj. 30. 18:06
 6/7 FractioSomni válasza:
Tanácsolom neked a papagajidomitas.hu oldalt, ott sok mindent megtudhatsz, hogyan tartsd a madarad. Sok sikert :) Ha érdekel, itt egy videó az enyimről: http://www.youtube.com/watch?v=b7Sj5KsvH6Y
2013. máj. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm
2013. máj. 30. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!