Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen nemű szerintetek a...

Milyen nemű szerintetek a Nimfapapagáj? (KÉP)

Figyelt kérdés

Tehát, a neme véleményem szerint hím. Remélhetőleg ugyanezt mondjátok. Még nincs egy éves. Ugye nem tojó?


[link]



[link]


[link]



2013. máj. 31. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is hím mivel sárga a feje, a tojóknak, vagy nem sárga vagy csak egy picit sárga a fejük.
2013. máj. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom,nekem tiszta sárga tojóm volt.
2013. máj. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akár tojó is lehet!
2013. máj. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok, igazatok is lehet mert manapság a színtenyésztés miatt egybemosódtak a nemek színei.De abban is alá tudnám támasztani, hogy hím, hogy az arcán a folt elég élénk.A tojóknál sokkal fakóbb.
2013. máj. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez a sárga fejű - nem sárga fejű dolog a normál vadszínnél működik is.

Ő pedig szerintem tojó.

2013. máj. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az hogy mennyire intenzív a piros pofafolt, mennyire sárga a feje, van-e csíkos farok tolla kizárólag az ivarérett vad színű nimfáknál támpont az ivarmeghatározásra.


Ahogy látom, a te papagájod egy "gyöngyös" színváltozat. Ami kizárólag a tojóknál fordúl elő.(Kivéve néhány hímet, de ők ivarérettségükre elvesztik ezt a mintát.)


De a legbiztosabb az, hogy a hímeh 6 hónaposan elkezdenek dallamosan énekelni, míg a tojók csak kiabálnak.



Tehát szerintem a te madarad tojó. És nem mellesleg nagyon szép! :)

2013. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hjaj. Bízom benne, hogy hím. Énekelni nem igazán szokott sajnos. 5 hónapos, vagyis állítólag annyi, ezt mondták. Ott hímnek mondták, de nemtudom mennyire értenek hozzá, hiszen csak 1 nimfa volt ott, ez az egy s megvettem, tehát nem foglalkoznak tenyésztéssel. Válaszokat továbbra is várok!!
2013. máj. 31. 20:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is inkább a tojó felé húzok. De hátha hím! :)

Ja, és hihetetlenül aranyos! :D

2013. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ez egészen biztosan hím
2013. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha 5 hónaposan sem fütyül, énekel, akkor tojó. Csak a hímek fütyülnek, énekelnek, dalolnak, a tojók általában csak ülnek és nem adnak ki hangot vagy simán kiabálnak.
2013. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!