Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Régen hogyan tanították be a...

Régen hogyan tanították be a hollókat/galambokat levéltovábbításra, honnan tudták az útvonalat?

Figyelt kérdés
El nem tudom képzelni, de komolyan.

2013. jún. 16. 23:04
 1/6 anonim válasza:
75%

Nem vagyok galambasz, es nagggyon nagyon reg hallottam...a lenyeg...sehogy

csak a hazautat tudjak


szoval van egy galamb ameik kikell, es egy feszekben eli az eletet....legyen ez a hely pl pest...

aztan elviszik pl miskolcra vagy kaposvarra vagy barhova...

rakotik az uzenetet, es a galasmb sehova nem megy, hanem csak haza, vagyis pestre...a fold magneses mezoje vagy mi alapjan tajekozodik asszem...vagyis ne ugy kepzeld el hogy azt mondjak neki hogy menj miskolcra a kossuth utca 32 ala, hanem elviszik, rarakjak az sms-t es csak hazamegy...:D:D

de nezz utana mert ez nagyon sarkitva amit irtam

2013. jún. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És konkrétan ahhoz a házhoz talál vissza? Mert maga Pest pl. nagyon nagy, azon belül hova viszi a levelet? :D Próbálok még utánanézni, de eddig nem nagyon találtam hasznos infót. A hollókkal is ez a helyzet?
2013. jún. 16. 23:35
 3/6 anonim ***** válasza:

a válaszoló jól írta. a középkorban pl. két ember úgy levelezett, hogy cserélt egy csomó galambot. oda érnek vissza, ahol nevelkedtek. fontos üzenetnél többet is indítottak, hogy a levél biztosan célba érjen, mert útközben azért el is pusztulnak közülük.

a földmágnesesség alapján tájékozódnak (ahogy a költöző madarak is), ha egy széllökés pl eltéríti őket más irányba, akkor rövid időn belül visszaállnak a pályára.

2013. jún. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A galambok mindig visszatérnek arra helyre (dúcba) ahol születtek, és ahol esetleg a párjuk is van.


A tájékozódáshoz a Föld mágneses mezeje mellet a táj sajátosságait is figyelembe veszik.

Magasról nézve a táj olyan mint egy térkép. Utakat, folyókat, nagyobb épületeket és egyéb tárgyakat figyelnek.


Ezenkívűl a Nap állása is segít betájolni a pontos irányt.

A szülő városba érve már az ismerős hangok és szagok is segítik megtalálni a pontos helyet.



Arról, hogy a hollókat is használták volna ilyen célokra még nem hallottam. Ők nem ragaszkodnak annyira egy bizonyos helyhez.

2013. jún. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A hollót akkor lehet, hogy rosszul tudom, régi történelmi sorozatokban láttam ilyet, de akkor ennek nem sok valós alapja volt :)
2013. jún. 17. 18:48
 6/6 anonim ***** válasza:
valószínűleg a holló is alkalmas erre a célra, mert régen a magyar posta kabalaállata volt: [link]
2013. jún. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!