Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány fokig bírja a hideget a...

Hány fokig bírja a hideget a hullámospapagáj?

Figyelt kérdés
2009. okt. 15. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem 18. De azért ne kísérletezz, ne legyenek mirelitek... :P
2009. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kicsit utána néztem, és azt olvastam, hogy a sötétet rosszabbul viselik, mint a hideget és a 15 fokot még bírják.

De ha sötét van nem látnak enni, és akkor nincs energiájuk fűteni magukat.

2009. okt. 16. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
a hullámospapagáj nem viseli jól a hideget, az ideális hőmérséklet 20 °C felett van, ezért -ha kint élnek a teraszon, vagy ilyesmi- érdemes behozni őket még a nagyobb fagyok előtt. Én például szeptember végétől éjszakára hozom be őket, nappal még levegőzhetnek, de október közepétől már a házban töltik napjaikat
2009. okt. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor nagyon nincs tapasztalatotok papagájtartásban!


Én már évek óta tenyésztem őket és minden évben kint teleltek!


Simán bírják a kinti hideget! Viszont ennek több feltétele is van!


Az egyik, hogy röpdében legyenek, vagy olyan helyen, ahol huzatmentesen el lehet őket zárni!


Ha egész évben kint voltak, akkor van idejük felkészülni a hidegekre is! Ezáltal több tollat növesztenek és nem lesz bajuk a fagy miatt sem!


Csak lényeg, hogy huzatmentes legyen a hely, ahol vannak, mert azt nagyon nem bírják!


Minden díszmadár tartható már kint a mi klímánkon is, mert megfelelő felkészülés után áttelelnek baj nélkül!


Aki nagyon fél az ne próbálkozzon inkább!

2009. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ui: Még 5 fokban is vígan költenek!

Hidegben többet esznek, hogy fent tartsák a hőmérsékletüket!


Amíg a sötétben te is látod őket, addig ők is látnak enni!


Meglepő, de sokszor előfordul, hogy még szürkületben is lent vannak a madaraim enni, pedig én már szinte nem is látok semmit sem!

A madaraknak sokkal jobb szemük van, mint az embereknek!


Nem kell mindentől idegenkedni! Csak meg kell őket figyelni!

2009. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából én bent tartom őket kalitkában, csak a fűtés miatt kérdeztem. Nem huzatos a szoba, csak télen ha lehűl úgy 15-re, és nem fűtök annyira, akkor mi történik.

Ezek szerint bírniuk kell.


Köszönöm a válaszokat!

2009. okt. 18. 17:30
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is megy fagypont alá a hőmérséklet, akkor nem kell aggódnod!


Mondom, nekem kint vannak még most is és télen is kint lesznek! Semmi bajuk nem lesz ettől!


Mivel az itteni madarak már megszokták a mi klímánkat, ezért ne kell mitől félni!


De, ha mondjuk egész évben kint tartod őket tavasztól kezdve, akkor már télen is kint maradhatnak vígan!


Csak nem szeles és huzatos helyen! Akármilyen épületben, vagy lefóliázva, de a huzatra nagyon oda kell figyelni!


Viszont, ha ez nem okoz gondot, akkor a hideg sem árt nekik!

De most már késő őket kivinni! ha bent vannak, akkor ezen a télen maradjanak is bent!

2009. okt. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

A fentebb írt 15, 18 és 20 fokot én mínuszban értettem, és az is helyes lett volna...

Valóban kitűnően bírják a hideget, de kalitkában, huzatos helyen nem kockáztatnék. Megfelelő helyen még költenek is télen, hidegben, legalábbis megkísérlik. Kalitkás madár teleljen inkább a lakásban.

2009. okt. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
27%
mi kint tartjuk öket és a hullámospapagáj -20 fokig bírja nyugodtan a hideget fel se fogja hogy hideg van nekünk a hóban szoktak fürüdni a madaraink
2011. nov. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!