Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Normális, hogy tyúkjaim...

Normális, hogy tyúkjaim rájárnak a kutya- és macskakajára?

Figyelt kérdés
Nemrég szereztem tyúkokat, úh kezdő vagyok ebben. Kapnak rendesen magokat meg tápot, ahogy kell, meg szépen kapirgálnak a kertben, de állandóan rájárnak a kutya meg a macska táljára és megesznek mindent, amit találnak benne. Többek közt a kutya/macskatápot (szárazat kapnak)? Ez mért van? És normális? És nem árt nekik? Vagy direkt jó nekik? Mert akkor szórok nekik is. Köszi a választ!

2013. júl. 2. 10:40
 1/7 gömbicica ***** válasza:
100%

nem tudom, hogy száraztápot miért is preferálják, de én nem szoktam kint hagyni a cica-kutya előtt, ha nem eszi meg. felteszem valahová. aztán este megint megkapják.

adj a pipiknek konyhai hulladékot, abban aztán szeretnek kotorászni. tojáshéj apróra törve, tészta, főtt krumpli, krumpli héj zöldségkaparék. minden-minden. ő majd kiválogatja mi a szimpi nekik.

Sok sikert a tyukokhoz. Nagy öröm tud lenni!!!

remélhetőleg egyre többen fognak igy gondolkodni majd.

üdv. :-)

2013. júl. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én tyúkjaim is szeretik. (A kutya száraztáp egyébként gyakran inkább való csirkének, mint kutyának, mivel a fő alkotóeleme valamilyen gabonaféle, ill. néha szója is...) Nálunk a csirkék egyébként szabadon voltak, és nem kaptak semmilyen tápot, mert ők "fertőtlenítették" a talajt is a gyümölcsfák alatt (= megették a kártevők lárváit), és minden szükségeset találtak ők maguknak, az eléjük tett tápot nem is ették, meg a magokat is alig, de a kutyatápért teljesen odáig voltak. Lehet, hogy az aromák teszik. =P De bajuk nálam még nem lett a kutyatáptól.
2013. júl. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Noha nekünk nincsenek tyúkjaink, nálunk az összes létező madárka eszi a száraztápot. A verebek, cinkék, és a fekete rigó pár, ami már vagy 4 éve a kertünkben fészkel majdnem minden egyes nap megdézsmálja a kutyi vacsiját. Bajuk még nem lett sose, ezért szerintem a csirkének sen árt. Amúgy igaza van valamelyik előző válaszolónak, ha megnézed a kutyatápok összetevőit, akkor te magad is láthatod, hogy a legtöbb benne a gabona.
2013. júl. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 hell-ikon ***** válasza:
100%

Mivel a tyúk mindenevő, igen, viszonylag normális.

Nálam is szokás, hogy ha kutya a nyári forróságban nem eszi meg a beáztatott tápot, akkor oda adom a tyúkoknak, akik, mint vmi sáskák mezőgazdasági területnek, úgy esnek neki a kutyakajának.


Ártani nem árt, viszont drágábban jönne ki egy tojás előállítása ha azzal etetnéd őket, mint kukorica, búza, árpa, borsó és esetleg napraforgóból álló keverék etetésével. :)

2013. júl. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm valamennyiőtök válaszát! Akkor megnyugodtam. És teljesen igaz, amit az összetevőkről írtatok. Eszembe se jutott ezen gondolkozni.

Kutya elől időm sincs elvenni a tálat, mert addigra már rászálltak az öreglányok. :) Tápot csak azért kapnak, mert eredetileg is kaptak tojótápot és állítólag így már jobb ha továbbra is kapnak. Amúgy itt is szabadon vannak.

Viszont közbe rájöttem, hogy szép tisztára pucolják a tálakat, úgyhogy mostmár direkt meg is kapják, ha nem tümtettek el a négylábúak mindent. No maradék, no kosz innentől. :)

2013. júl. 3. 11:44
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A tyúk gyakorlatilag mindent megeszik. És képes kiválogatni a rossz és a jó kaját is magának. Értelmes állatok ezek ilyen téren bármennyire is furcsa. Én elkerített részt csináltam nekik, kerítéssel kaptak egy szép nagy helyet maguknak ott kedvükre el lehetnek. Amikor már ugye kertben a zöldségek meg ezek már nincsenek ugye ősztől kora tavaszig a kert felásásáig, akkor kiengedem őket az udvarra hagy kapirgáljanak ott is. Az elkerített ólrészbe van egy zárható helyiség oda tojnak meg éjszaka oda járnak be aludni. Rendes láda van nekik a fészeknek plusz álló rúd, este bezárom őket, másnap reggel amikor felkelek kiengedem őket. Napközbe amikor hazajövök munkából reggelizni vagy valami akkor kiengedem őket az udvarra már ha olyan időszak van, mert most nem mehetnek ki, és kint elvannak.

Volt amikor a macskáknak kiadtam macskaszalámit azt elcsipegették szépen, azt is felraktam inkább egy magasabb részre a macskának. A kutyám az benti kutya neki ott van a kajája, ahhoz nem nyúlnak mert azért be már nem engedem őket.

2013. júl. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is! Mostmár egész megnyugodtam. Nekem csak vagy másfél hónapja vannak, de tényleg nem buta állatok, engem is meglepett. Egyáltalán nem olyan ostobák, mint ahogy általába gondoljuk. Engem amugy legjobban az lepett meg, hogy nálam a kerítés leginkább lyukakból áll még, így átjárhatnak jobbrabalra is a szomszédba, és mennek is, de mindig rendesen visszajönnek. És csúcs, h este elmennek mguktól lefeküdni. :)

Macskák nálam eleve egy kis emelvényen kapják a kaját, a kutya miatt, mer az felfal mindent, csak most pár napig nem volt nekik, mer javítottam.

Mégegyszer köszönöm mindenkinek! :)

2013. júl. 4. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!