Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A néma kacsa kikölti a tyúktoj...

A néma kacsa kikölti a tyúktojást?

Figyelt kérdés
Néma kacsánk rakott 14 tojást,de azok sajnos terméketlenek (a másik tojónál is ez volt,gondolom rossz a gácsér),ezért most tyúktojásokat raknánk alá. Fog csodálkozni, ha kikelnek a kiscsirkék?
2013. júl. 5. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem. Ők nem annyira tudatosak, hogy látni fogják, hogy az csirke, ők pedig kacsák. Ugyanúgy a sajátjainak fogja tekinteni őket szerintem. Esetleg olyan probléma lehet, hogy a költési idő vagy mód eltérő a két állatnál vagy ilyesmi. (Pl. nem tudom melyik mennyi ideig ül a tojásokon.) De ha ezt meg tudod oldani, akkor szerintem nem lesz probléma kikelti a csirkéket is.

Még ha már lettek volna kacsái, szerintem akkor sem emlékezne, hogy azok másképp néztek ki. Valószínűleg akkor is foglalkozna a csirkékkel is, ha kacsái is lennének azokkal egy időben.

De ha kikeltek szerintem nem fogja tudni gondozni megfelelően, ezért fokozottan figyeljetek rájuk. (Gondolom amúgy is így tervezted. :))

2013. júl. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy :)

annyira sajnáltam a másik tojót is,amikor fel kellett állítani a tojásokról 40 nap után!

2013. júl. 5. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Régen nekünk is voltak n.kacsák és tyúkok is, de a kicsik nekünk sem akartak összejönni. Emlékszem, még direkt hordtam is az enni-, innivalót a néma kacsának, amikor a tojásokon ült, szépen evett a kezemből, de végül nekünk is ki kellett dobni alóla a tojásokat sajnos. (Aztán már nem próbálkoztunk, ismerősünknek mindig sikerült, ezért tőle hoztunk időnként kiskacsákat.)

De remélem nektek sikerül! :)

2013. júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

igen kikölti!

amúgy szerintem sokkal jobbak, mint 1 sima kotló, mert nekünk a 6 éves "öreg" kacsa a kicsikkel 3 hónapig szokott lenni!

bár kotlóba is volt már olyan! :)

2013. szept. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kikölti, de nem fogadja el. Otthadja őket. :(
2013. okt. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nekem nem költötte ki. Letojt a néma kacsám, és rátojtak a fészekre a tyúkok, a tyúktojásokat vagy szétverte, vagy kigurította.
2016. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!