Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elszebadault egy még vad...

Elszebadault egy még vad nimfapapagájom. Túlélheti kint a faluban?

Figyelt kérdés
2013. júl. 12. 08:00
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Minden további nélkül igen, mire a tél jönne, addigra megszokja a kinti körülményeket, most meg elég sok ennivalót talál.
2013. júl. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

"Első válaszoló", te mire alapozod ezen kijelentésedet?


Egy fogságban nevelkedett madár, hogyan ismeri fel a vadon termő növényeket, ha egész eddigi életében abból állt a táplálék keresés, hogy odament az etetőjéhez és kész. Ivóvizet mégnehezebb találni, főleg ilyen szárazság idején. Mégha van is egy tó vagy patak a közelben, nem ismeri fel őket a levegőből.(A vízhiány 2-3 napon belül végez vele ilyen melegben.)

És akkor ott vannak még a ragadozók. Egy karvalynak, macskának könnyű zsákmányt jelent a zavarodott papagáj.


Mert most hogy így kitágult neki a tér, úgy pánikba esik, hogy megsem áll addig amíg van ereje, talán már több faluval arrébb van.


A nimfák egyébként is félénk állatok, de ilyen helyzetben ez fokozottan igaz.


Már éltem át olyat, hogy egy valahonnan elszabadult nimfa a házunk felett körözött és nem mert leszállni, pedig hallotta a röpdénkben kiáltozó nimfa csapatunkat, akiknek a hangjára odatalált.



Tehát sajnos nem sok jót jósolok a madaradnak, sajnos ez az igazság.

2013. júl. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22%

Mert volt olyan, hogy kiszabadult papagáj (ami szintßen fogságban nött fel), de az ösztönei azért müködnek. A füféléket felismeri, és meg tudja enni, akkor is, ha nem tányérban van.

Az meg, hogy lakott területen nem mer leszállni, teljesen érthetö, de ettöl a határban még fákon nyugodtan meg tud élni.


Itt a környéken - elég kinn lakunk a lakott területektöl, él már több éve néhány papagáj, egy rozella, három nimfa, 8-10 hullámos, meg egy szilvafejü tojó is. Ezek minden télen megjelennek az etetön, megfogni nem engedik magukat, de ettöl még jól megvannak.

2013. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én láttam repülni és könnyedén le tudott ülni egy fára.De aztán továbbrepült.:(
2013. júl. 13. 07:18
 5/6 A kérdező kommentje:
Esetleg valaki tud ötletet adni hogy hogy találjam meg?
2013. júl. 13. 07:21
 6/6 anonim válasza:
Nekem egyszer elszabadult egy nimfa papagájom,valahogy eltalált a templomig és azóta ott él a galambokkal. :) Szóval lehet, hogy életbe marad :)
2013. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!