Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fajta költöző madarak...

Milyen fajta költöző madarak jönnek télre Magyarországra?

Figyelt kérdés

Első osztályos kisfiam házi feladata, a varjún -mint nyilvánvalón- kívül sok ilyen madarat nem ismerek és a rengeteg elolvasott nem konkrét információ csak összezavart, pláne, hogy sokféle madárfajból csak néhány költöző, a többi nem.

Kérnék szépen konkrét fajokat, amik bizonyítottan télire jönnek hozzánk, itt töltenek pár hónapot, majd visszarepülnek északra.


2009. okt. 19. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
WTF? én csak olyat tudok ami alapból itt telel pl.: Cinke de olyanról ami télen jön ide nem hallottam :O
2009. okt. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

vetési varjú

fenyőpinty vagy téli pinty

csonttollú

zsezse

süvöltő

nagy őrgébics


Ezeken kívül sok nálunk is költő faj északabbra élő egyedei itt telelhetnek.

2009. okt. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
pingvin:D
2009. okt. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
11:30-kor íródott kommentet köszönöm szépen, ezek alapján már tudtam keresni a neten és találtam is. Az általad felsorolt madarak mind köztük vannak, mint "téli vendégek".
2009. okt. 19. 20:13
 5/5 A kérdező kommentje:

15:18-kor íródott válasz küldőjének:

A kérdés nem az volt, hogy a Déli sarkon milyen madarak élnek...:P

2009. okt. 19. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!