Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem tudom mit tegyek, a...

Nem tudom mit tegyek, a hullámos papagájom állandóan megcsíp. Van ötletetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit tegyek, a hullámos papagájom állandóan megcsíp. Pedig még a vállamra is rászáll, de akkor van, hogy a nyakam csipkedi, elég erősen. Egyépként elvan, de engem utál, akkor tűri meg a kezem ha van nálam kaja, de a kezem akkor sem lehet 5cm -nél közelebb.

2013. júl. 13. 11:46
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
baszad földhöz ;)
2013. júl. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Victory1995 válasza:
41%

első válaszoló ezen besírtam XD

Add vissza neki, vagy add el a papagájt és vegyél helyette egy másikat.

2013. júl. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
a félelem miatti védekezési reakció és/vagy tiltakozás hogy ezt vagy azt nem akarja. Nem szabad sürgetni semmit. Másokkal hogy viselkedik?
2013. júl. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Másokkal is ugyanígy viselkedik. Minden emberrel.
2013. júl. 13. 14:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Látod, akkor nem igaz, amit írtál, hogy téged utál. Nagyon fél. Vannak madarak, hogy csak egyszerűen elszállnak vagy épp pánikszerűen menekülnek. Ő így reagál. De kérlek, légy türelemmel, max 1-2 vagy 3 év és javulhat a dolog, ha folyamatosan látja, hogy nincs veszélyben, nem kell ráerőltetni semmit, amit nem akar. Ne is érj hozzá.
2013. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én türelemmel vagyok hozzá. Amúgymeg eszik a kezemből is de ha a kajáját kicsit hátrébb húzom és a kezem kerül előrébb egyből nekiugrik és csipkedi.
2013. júl. 13. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Először én is azt hittem, hogy meg fog engem csípni. Átgondoltam, mi lenne, ha egy akkora kéz, mint jómagam benyúlna hozzám az ablakon, akkor menekülnék. :)

Úgy csináltam, hogy először csak bemutattam neki az ujjam. Bedugtam a kalitkájába, de először csak az ajtón pihentettem, akkor kíváncsian nézegette. Aztán megmozgattam végül az ülőrúdja elé (amin ő ült) tettem, hátha rászáll. Végül rá tudtam tenni a kis lábait az ujjamra. 5-6 hét múlva (ezalatt az idő alatt csak a lábához értem hozzá, te inkább ahhoz se!) a begyét, szárnyát és a fejét simogattam. Tegnap volt kint először a szobámban.

Szóval ne félj tőle, de nagyon legyél óvatos. Akár hosszú hónapok és évek munkája is lehet, míg egy kismadár megtűri, hogy a kezeden ül! (Először inkább szedjétek le a másik ülőrudat, és arra ültessétek át, ne az ujjatokra, nehogy kellemetlen meglepetés érjen!)

U.i.: Fáj a madárcsípés? :)

Egy hullámos papagáj gazda

2013. júl. 14. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!