Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy a legegyszerűbb Kuvik...

Hogy a legegyszerűbb Kuvik odút készíteni?

Figyelt kérdés
2013. júl. 15. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. júl. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ezt én is megtaláltam de hogy a legegyszerűbb??
2013. júl. 15. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Kuvik odú


Jellemzés:

Speciálisan a kuvik számára fejlesztett odú, de Magyarországon már költött benne seregély és búbosbanka is. Ez inkább már „költőládának” nevezhető.

Berepülő nyílás: a kuvik 6,5 - 7cm-es lyukméretű odút igényel, amely a természetben manapság ritka.


Felépítése: 1 - 1,2 m hosszú henger alakú cső, a fenékre ajánlatos vékonyan fűrészport helyezni.


Kihelyezés:

Erdőszélek, ligetes erdők, tanyák, nyílt síkvidéki területek háborítatlan részein, de nagyobb kertekben, gyümölcsösökben is jól használható. 3 - 5 m magasan vízszintesen helyezzük el! A magasság ettől függetlenül lehet tetszőleges is, mivel volt rá példa, hogy az odú a fával együtt kidőlt és költött benne madár. A bejárat ne nézzen az uralkodó szélirány felé. A kihelyezést még ősszel végezzük el, hogy a február végén a párba álló kuvikok rátaláljanak.

2013. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi.És egy olyan 65-70 cm-es csatornacső náddal körbevonva?Az elejét és a hátulját agyaggal 5 cm vastagon betapasztanám és az egyik oldalára egy 7 cm átmérőjű lukat hagynék.A belsejébe pedig száraz füvet és faforgácsot raknék.Az odút úgy 2 m magasra tenném ott ahol már egyszer láttam kuvikot.Így jó?
2013. júl. 16. 19:32
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az agyaggal való betapasztás nem túl tartós dolog.

Egy nagyobb eső simán kimoshatja.


Talán egyszerűbb, ha szögletesre csinálod. Találtam róla egy képet:

[link]


Ennek a belső átmérője, olyan 20-25cm lehet, a hossza kb 1méter. A tetejére érdemes kátránypapírt rakni, az eső ellen.



Ugye környezetvédelmi célból készíted, és nem akarsz egy fiókát se kiszedni?

2013. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

áááááá.

nem tudok annyi húst szerezni neki

csak szeretnék a környéke valami ritka és nolmáris madarat látni.

2013. júl. 21. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!