Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Weboldalhoz hogy a legegyszerű...

Weboldalhoz hogy a legegyszerűbb működő beléptető felületet készíteni, hogy a belépési adatok belülről legyenek kiosztva, és ne legyen külső regisztráció?

Figyelt kérdés
Egy weboldalhoz kaptam egy feladatot. Kellene egy olyan belső rész, amihez csak egy bizonyos kör férhet hozzá, csak ők láthatják, csak ők írhatnak, és rajtuk kívül más ne regisztrálhasson. A szolgáltató engedélyez php-t és mysql-t, még nem vettük igénybe eddig, nem volt rá szükség. Ilyent még nem csináltam, és sulis feladatok között se volt regisztráció nélküli beléptető és belső oldalak szerkesztése, ami kívülről nem látható, próbálok utánajárni, akár itt is. Én ezért nem kapok pénzt, előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.
2010. máj. 16. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi ezt Drupallal oldottuk meg, ha még nem hallottál róla, akkor: [link]

Röviden ezzel annyi a dolgod, hogy beállítasz mindent, mintha csak konfigurálnál valamit és kész a weblap, töltesz hozzá design-t és még szép is a weblap. Ha a neobase.hu-n regisztrálsz ott egyből megkapod a felületet csak be kell állítani mindent és kész, lehet zárt felhasználói csoportokat létrehozni. De a drupal.hu-n olvass el mindent, mert egyszerűnek egyszerű, hiszen csak ki vagy be kell kapcsolni a dolgokat, de azért el lehet rontani.

2010. máj. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előző vok, egy példák:

[link]

[link]

[link]

2010. máj. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha tudsz php-ül, akkor egyszerűen lemented vele a felhasználónevet és a jelszót egy mysql adatbázisba, és a belépéshez egy session-t vagy cookie-t használva, csak akkor jeleníted meg az oldalt, ha a cookie vagy session változó létezik, ha nem, akkor a belépő oldalt...

A kódokat MD5 hash-elheted, ha akarod, de nem szüksége...

Persze ez csak akkor jó, ha tudsz php-ül. :)

2010. máj. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
02:09 - Nem, köszi, de a weboldal már megvan, önálló tárhelyen, önálló domainnel, csak ez a része kell, egyébként amit példának hoztál, az máris rossz, mert van regisztráció, itt nem szabad, hogy legyen, mert a tagság kb. olyan, mint egy képviselőtestület, fix. tagokkal.
2010. máj. 17. 17:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Tanultam, de azért frissíteni kell, mert évekig nem használtam. De akkor ez így jó lesz. Még egy kérdés, hátha tudsz segíteni, mivel nem használtam, a gépemen sincs fent a szükséges környezet hozzá, ha te használod, mit ajánlasz, hol találok jót?
2010. máj. 17. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!