Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért száraz a lába és a...

Miért száraz a lába és a csőre a hullámos papagájomnak?

Figyelt kérdés
A papagájom lába, és csőre nagyon száraz, a lába szinte már fehér, szárazbőrdarabkás kicsit. A csőre körül is olyan, és szeme körül egypici részen is van egy pici szaru szaru darab. Mi lehet a baja? Mit tegyek hogy ne legyen ilyen? A párjának nem száraz. Almást adtam nekik, de nem eszik a gyümölcsöt. Már kerestem más oldalakon de nem találtam semmit. Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 20. 22:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes lenne elvinni egy állatorvoshoz, nehogy nagyobb baj legyen belőle.
2009. okt. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kalmangabor ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy állatorvos, de ez az oldal nem is nekik szól. Picit utána olvastam, szerintem a madaradnak rühös a lába. "Az atka a láb fedőpikkelyei alatt él és hámvastagodást, valamint szennyes szürke anyag felrakódását idézi elő.""Az atkák közül említésre méltók a bőrt és képleteit elárasztó Cnemidocoptes ... fajok" "a Cnemidocoptes fajok a csőr, a láb és a végbélnyílás környékén élnek". Ezekre a Cnemiizékre rákereshetsz, és szerintem az állatorvos ad majd neked valami krémet, vagy szert, amivel kezelheted.
2009. okt. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Atkákról én is olvastam, de ahhoz nagyon csúnya képek voltak így azt gondoltam talán még sem ez. Utánna fogok nézni . Köszi amit írtál! De vajon mitől lehet? lehet hogy már ez állatkereskedésből így jött?Mindig ilyen volt csak most erősebben. Állatorvoshoz ha elviszem mennyit kér érte?
2009. okt. 21. 23:47
 4/8 kalmangabor ***** válasza:
100%
Ha igazam van, és tényleg atka, és tényleg mindig ilyen volt, akkor a kereskedésben grátiszként kaptad őket. Lehet, hogy csúnyább is lesz, de szerintem nem kellene megvárni. Én eddig szerencsésen megúsztam a betegségeket /1-2 napos hasmenésektől eltekintve/, így nem volt szükségem állatorvosra, ezért nem is tudom neked megmondani, mennyit kérhet.
2009. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
0%
Szegeny madar! Most neked tenyleg az a fontos, hogy mennyibe kerul az orvos, vagy hogy egeszseges legyen a madarad ?
2009. okt. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utána néztem hogyan lehet kigyógyítani belüle, sajnos azt nem engedi hogy leszedjem miután felpuhult s száraz rész, bekentem káliszappanos oldattal és már másnap másmilyen volt a lába. kevésbé száraz.Köszi a válaszokat!

És igen érdekel mennyit kér el az állatorvos és mit csinál vele. Kérdezni nem lehet?

2009. okt. 30. 01:27
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez tutira rühös, enyém is az volt. Ha még nem túl előrehaladott akkor ki tud beblőe gyógyulni, az állatorvos nem kerülhet sokba mert csak ecseteli a madár lábát nem pedig misztikus gyógyszereket ad neki. Vidd el orvoshoz, mert ez magától nem gyógyul meg és fertőzi is a többi madarat (ha van), tedd külön, ne röptesd. Az alma ezen nem segít...
2009. nov. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Már volt tesóm (övé a madár) egyhelyi kisállat rendelőben , de leszólták hogy "mit gondol mi ez állatkert?" A állatorvos házánál meg nincs senki. :( milyen jó hogy segítene az ember az állatján de nem tud.Most keresünk orvost mert egyre rosszabb a helyzet.Köszi a válaszokat!
2009. nov. 21. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!