Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem tetszik a papagájoknak a...

Nem tetszik a papagájoknak a tapéta? (vidám szmájli)

Figyelt kérdés

Kedves Állatbarátok!


Van két gyönyörű hullámos papagájom. Hím és tojó. Egy ideje rákaptak a tapéta lebontására. Nem eszik meg, csak csípkedik. Nem is akárhogy. Először, a kalitka mellett kezdték. Ott már akkora a csupasz falfelület, mint a kalit maga. A szoba többi pontját is megkezdték. Ha rájuk szólok, akkor abbahagyják. Néznek egymásra, illegetik a fejüket, néznek rám. No, aztán ha már elhitettem velük, hogy nem is figyelem őket, azonnal irány a fal.

Nem állítom azt, hogy egész nap ezt csinálják, de azért eléggé a kedvenc szokásuk. Egyébként mindent megadok a kid drágáknak amit tudok. Zöldség, gyümölcs, magok. Szépia, ágak, hinták... Fürödni is imádnak. Egy kis viráglocsoló spricnivel zuhanyoztatom őket. Mondhatni egész nap kirepülhetnek amikor csak akarnak. Csak szellőztetés alkalmából zárom őket a rácsok mögé.


Lehet többet kéne foglalkoznom velük? Néha úgy érzem idegesítem őket. Az első napsugárra kirepülnek, rikácsolnak, és olyan közel repülnek az arcomhoz, amennyire csak lehet. Ahogy elhagytam a szobát, csend és nyugalom. Ha napközben bemegyek, körberöpködnek. Vagy épp a tapétától ugranak el persze...:D



2013. júl. 26. 09:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csak érdekli őket, hogy mi lehet az. Kíváncsiak, hiszen valami újdonság került arra a helyre, ahol élnek. És azt pedig, hogy miért csipkedik én csak azzal tudnám magyarázni, hogy egyszerűen szeretnek csipkedni, vagy pedig így foglalják el magukat, hogy ne unatkozzanak.
2013. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem újdonság, már eleve a tapétás szobába jöttek. Később fedezték fel maguknak.:) Köszönöm a választ!
2013. júl. 26. 09:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Örömmel olvastam a beírásod :) ezek kis csintalanok :) élvezik, hogy van, amit nem lehet:) Nálunk a falat sikerült kibontani- lyuk lett a szomszédos helyiségbe, simán átlátott és tetszett is neki :) Nem volt vitaminhiány, csak program kellett - a nap 24 órájában nem szolgálhatom a madarakat, az volt a szabadidő nálunk, hogy bontotta a házat a népség - először tapétabontással kezdődött mindig. Erre figyelj... Nekünk a tapétabontás után lettek a kicsi lyukak a falon, aztán olyan helyen lett a nagy luk, ahol nem vettük észre -függönykarnis mögött. De ne zárd be őket - ők ilyenek :) - én így birom őket- ilyenek, amilyenek :)

Nem szoktak rád szállni, csak közel hozzád?... Itt is így kezdték: 2-3. próbálkozásra máris becélozva a fej - nekünk úgy van, hogy akit szeretnek, arra szállnak rá. Van, amelyik állandóan a csirkén (illetve később már tyúkon) lovagolt de van amelyik csak a mi fejünkön. Ha nem szeretne, nem foglalkozna veled.

2013. júl. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

No, jól van. Akkor Nálad is zajlik az élet! :) Eszembe se jutott bezárni őket. Úgy szeretem ezt a két rosszcsontot, ahogy vannak. :)Megyek is és adok nekik egy kis főtt kukoricát. Imádják. :)

Remélem, eljön az az idő, hogy ráülnek valamelyik testrészemre.:D Egyébként, ha bajban vannak, akkor kis noszogatásra ugyan, de ráülnek az ujjamra. Ahogy véget ér a "vészhelyzet", persze tova is hussannak. Ez azért már haladás. Nem? :)

2013. júl. 27. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!