Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ara vagy kakadu?

Ara vagy kakadu?

Figyelt kérdés
Papagájokkal van már tapasztalatom és szeretnék vagy egy arát vagy egy kakadut. Először fehérbóbitás kakadut terveztem mert olcsóbbnak gondoltam egy aránál de kb egy árba van a 2 madár. Bújós kedves madarat szeretnék, a kakadu természete úgy tudom ilyen az arát nemtudom, de nagyon tetszik ez a madár is. Arából a kék sárga érdekelne. Tapasztalatok? melyiket érdemesebb megvenni?

2013. aug. 5. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Képes vagy biztosítani számukra a megfelelő tartási körülményeket? Megfelelő méretű szobai röpde, napi több óra intenzív foglalkozás, stb? Hallottad már a hangját amikor hangosan kiabálnak? El tudod viselni azt a fülrepesztő hangot amit a szoba négy fala még jobban felerősít?


Ha a fentiekre a válaszod egyértelmű igen, akkor azt válaszd amelyik a szimpatikusabb neked. Mindkettő csodás madár.


Viszont ha bármelyik kérdéssel kapcsolatban bizonytalan vagy, esetleg nem tudod a választ vagy netán nemleges lenne a válaszod, akkor felejtsd el ezeket a madarakat.

2013. aug. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

A kakadut választanám, abból is a rózsás a szívem csücske.

Sajnos még nincsenek meg a körülmények, hogy egyet magaménak tudhassak, de találkoztam már ilyen papagájjal.

Az aráról nincs tapasztalatom.

2013. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Megfelelő körülményeket tudok biztosítani és a hangjukkal sincs bajom, hallottam már mindekét faj hangját, csak nemtudok dönteni a kettő között :)
2013. aug. 5. 22:17
 4/6 A kérdező kommentje:
A rózsakadu is gyönyörű de nekem a fehérbóbitás az igazi. :) Úgy tudom, hogy szeretgetős, bújós madarak és ezért gondoltam először erre a fajra, de azt hittem olcsóbb azért egy aránál de nagyjából egy árba vannak, így nehezebb a döntés.
2013. aug. 5. 22:21
 5/6 anonim válasza:
16%

Egyiket se!!!!!!

Többit írom privátban.

2013. aug. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van 1 arám(kék-sárga), Totyinak hívom, és 1 sárgabóbitás kakadum is, Kokó.



"Szakember válaszol"(nem beképzeltségből, csak sokféle madaram volt már): nem játék, ahogy más élkő állat se, és elengedhetetlen, hogy nagy legyen a házad, mert hiába van többméteres helye, ki kell engedni őket repkedni, és ugye ekkora szárnyakkal pár szárnycsapás nem nevezhető repülésnek.



Nagyon intelligensek, haveromnak kékhomlokú amazonja van., és az is ilyen játékos és intelligens, mint az általam említett két faj.



Naponta legalább 4-5 órát, de jobb, ha félnapokat vele vagy. mert ugyanis, ha nincs lefoglalva(legyen sok fajátéka is) idegberteg lesz.



veghyél enkik nagypapagáj eleségert



meg zöldséget-gyümit is kapjanak, de avokádót neeee!!!

2019. jún. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!