Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek, hogy hullámos...

Mit tegyek, hogy hullámos papagájom egyen lágy eleséget, zöldséget, tojást? Nem akarja elfogadni, csak a magot.

Figyelt kérdés
Kb mennyi idő után engedhetem ki repülni miután hozzám került tenyésztőtől?
2013. aug. 28. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld máshogy csinálni! Először tegyél be különböző zöldségeket, gyümölcsöket és figyeld meg, hogy mi az amit szeret és először a lágyeleséget úgy készítsd el, hogy amit szeret az legyen az alapja pl. ha a répát szereti akkor próbálj meg reszelt répát betenni főtt tojással (keményre főzd és csak törd össze villával kb köles nagyságúra, hátha úgy szimpatikusabb lesz neki). Vagy próbáld úgy, hogy ehez az egész keverékhez tegyél magot hátha úgy megizlik neki. És ne csináld túl hígra mert akkor még kisebb az esélye, hogy megeszi!

Vagy főzhetsz neki rizst és próbálhatsz azt adni pl. párolt zöldségekkel (ne legyen agyonfűszerezett). Nálam ezt megeszik, de a lágykajákat se szabad túlzásba vinni heti 1x-2x kap az már úgy jó szerintem..én költési időbe etetem őket jobban ilyenekkel költésen kívül ritkábban adom.

Milyen nemű a madarad? Mert ha tojó akkor óvatosan!! mert a végén még letojik! csak ritkán és egyszerre keveset! Ha hím akkor nemkell anniyra vigyázni, de azért ott is óvatosan.


Szerintem akkor engedd ki amikor már elveszi a magot a kezedből (én legalábbis így csinálom) amikor már nyugodtan ül nem ilyed meg ha pl. elmegyek mellette akkor beteszem a kezem egy kis fürtöskölessel (lehet, hogy már egy 2 perc múlva kézre jön de az is lehet, hogy feleslegesen állsz ott 2 órát a kalitka mellett akkorse megy oda). Ha már szinte gondolkodás nélkül megy a kezedre a kölesért akkor már nyugodtan kiveheted és a kölessel vissza is tudod majd csalogatni de lehet, hogy nem akar majd visszamenni csak pánikol és repdes összevissza vagy felül pl. a karnisre és esze ágába sincs onnan lejönni. Na ilyenkor lehet azt csinálni, hogy enni nem adsz neki kint és vársz hátha visszamegy (érdemes kívülre tenni egy botot az ajtóhoz, hogy könnyebben betaláljon) de ez nem 10-20 perc hanem 3-4 óra vagy lehet több is! ha megéhezik majd bemegy ha szerencséd van. Ha ez nem jön be akkor vagy megkell várni mig besötétedik vagy lekell sötétíteni a szobát és megfogni a madarat célszerű egy botra ültetni és úgy vissza a helyére mert lehet ha kézzel van megfogva akkor majd még jobban fél a kéztől. Ezért érdemes késő délután röptetni az elején hátha a sötétedés miatt könnyebben visszamegy a helyére.

2013. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálam minden új kajától félnek a hullámosok, akkor fogadják el, ha látják, hogy én is eszek belőle. Utána megkóstolják és rájönnek, hogy jéé, ez nem is rossz. :D Én mindig kézből adok nekik mindenféle zöldséget, gyümölcsöt.


Én azután engedtem ki, miután megtanultak a kezemre ülni és egyáltalán nem féltek tőlem, simogathattam őket, ettek a kezemből. Első madaramnál ez 2 hét volt, a másodiknál 2 hónap.

2013. aug. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszotokat. Két madaram van, egy tojó, és egy hím együtt. Igyekszek nagyon türelmes lenni. A fürtöst már gond nélkül eszik a kezemből, a répát is megkóstolta a tojó, de a lágy és tojást egyáltalán nem.Próbálkozok tovább! Köszi még egyszer
2013. aug. 28. 19:55
 4/4 anonim válasza:
Fél, hogy "magtalan" lesz? egyébként a"A hullámos papagáj (Melopsittacus undulatus)" Kóborló életmódot folytat, ahol vizet és ennivalót talál, ott van a hazája. Főként fűmagvakkal táplálkozik. Ezek közül a legfontosabb, legkedveltebb élelme a köles (vörös, fehér).
2014. máj. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!