Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2 éves egyáltalán nem szelíd...

2 éves egyáltalán nem szelíd hullámos papagáj hímem mellé betehetek egy kézzel nevelt, szelíd 1,5 hónapos nimfa hímet?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves hullámos papagájom, nem szelíd, ha kiengedem repkedni elrepül ha hozzá akarok nyúlni, a kalitkájában csíp ha hozzányúlok, de az élelmet elfogadja a kezemből és ha hívom odajön hozzám a kalitkáján belül.

Nemsokára érkezik egy 1,5 hónapos kézzel nevelt, szelíd nimfa hozzánk. Betehetem a hullámoshoz? Nem fogják bántani egymást? Vagy nem fog visszavadulni?



2013. aug. 31. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Mekokora a kalitka? Jó lenne a hullámoshoz venni egy tojót, mert a nimfával nemtud majd mit kezdeni, de tarthatók együtt, nekem is együtt vannak és még nemvolt velük semmi problémám, de nálam nem egy nimfa egy hullámos van hanem több. Én mindenképpen vennék a hullihoz egy tojót és akkor ők ellennének egymással és a nimfához is jó lenne egy pár és tapasztalatból mondom, hogy ha legalább egy szelíd madarad van megszelídül mellette a többi is, ettől nemkell tartani. Ugyanígy a hullámossal is ha veszel mellé egy tojót, és azt próbálod megszelídíteni, és akkor valószinű több bizalommal fordul majd feléd a hím is. De ha nimfához veszel párt arra figyelj, hogy ne 2 tojót vegyél mert abból állandó verekedés lesz. 2 hím vagy egy pár! Nimfáknak a nemét meglehet mondani már mikor kitollasodnak a szárnyukból vagy a farkukból (kivétel az albínó) és így lehet hozzá párt szerezni. (Ha tojó lesz a nimfa tudok hozzá kézzelnevelt hímet adni mert van most is 2 tuti hím^^) És a nimfa nemfog visszavadulni, nekem is egy szelíd és 6 vad nimfa volt együtt és ugyanolyan ragaszkodó maradt a kézzelnevelt, sőt a többi madár is egyre szelídebb lett mellette.
2013. aug. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Közben megoldódott a problémám, lett két ketrecem, úgyhogy külön fogom őket tenni, de a ketrec egymás mellett lesz, és ha kiengedem őket, akkor is együtt lehetnek, valamint az idő múlásával ha összeszoknak lehet róla szó hogy beteszem a hulit a nimfa kalitkájába. Elvileg hím a nimfám, de küldök róla egy képet amit kaptam, hátha te jobban értesz hozzá! :)

köszi a választ amúgy

2013. aug. 31. 23:46
 3/8 A kérdező kommentje:
2013. aug. 31. 23:48
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

bár ezen sok nem látszik

2013. szept. 1. 10:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Így ennyiből nem biztos, hogy hím (az arcfoltot nem érdemes nézni mert nem mindig erősebb színű a hímé). Nyisd fel a szárnyát és nézd meg alulról. Itt egy kis segítség, ha szinte minden tolla végig pontozott akkor tojó, ha kevesebb tollon vannak foltok akkor hím. [link]


És legalább a hullámoshoz vegyél egy párt szerintem mert társas lények, jobban érzik magukat a fajtársakkal mint csak emberekkel ugyanolyan szelíd maradhat egy madár akkor is ha kap egy párt. Egy hulli max 1500 ft de akkor már lehet sokat mondtam és egy nimfa se több 3 ezernél ha nem kézzelnevelt.

2013. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs nálam a nimfa, 2 hét mire hozzám kerül mivel kézzel nevelik. A hulin még gondolkodom, mert lehet hogy érdemes.

Köszi a választ!

2013. szept. 1. 10:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha meleg a nimfa hímed és szereti, ha belehatolnak hátulról, akkor lazán összeengedheted őket!

A békés együttélésüket az is segíti, ha tőletek is ugyan ezt látják, tehát a fiúddal partizol a madarak meg utánoznak.

2013. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ez beteg :D
2013. szept. 7. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!