Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kevesebb a madár mint régebben?

Kevesebb a madár mint régebben?

Figyelt kérdés
Itt,egy kisvárosban,hegyek közt,a kertünkben alig van madár,fecskét is keveset láttunk a nyáron! Mit tapasztaltok Ti, és mi lehet az oka?
2013. szept. 23. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is nagyon kevés fecske volt idén. :(

És azt olvastam, hogy 7év múlva teljesen kipusztúlhatnak Magyarországró; aminek az oka a fészkelési lehetőségek csökkenése, az időjárás változás és fogyatkozó táplálék.(Kevesebben tartanak haszonállatokat, így kevesebb a légy.)

2013. szept. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mi környékünkön rengeteg pár költött.
2013. szept. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
ha egy fecske nem csinál nyarat, akkor ha egysincs mi lesz velünk? Tarts állatot! Nehogy nyár nélkül maradjunkXYD
2013. szept. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk szép számban voltak szerencsére.Itt bőven van rovar és fészkelőhely is.
2013. szept. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Örülök a pozitív válaszoknak,tehát mégis van bőven madár?Valóban ebben a városkában már nemigen tartonak háziálatokat,és a mezőgazdaság is gyengén muzsikál,lehet ez a baj.
2013. szept. 26. 22:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Az elsivatagosodás a fecskéknek sem kedvez. Kevés víz kevés szúnyogot terem. Lerövidült a fészkelési idő is. Azelőtt szinte kivétel nélkül két fészekaljat neveltek fel egy nyáron, manapság csak egyet. S ha ez nem lenne elég, a fecske rengeteg inszekticid mérget gyűjt magába a rovarokkal.

Az énekesmadarak is hasonló helyzetben vannak. Nekik ráadásul még a felszaporodott kullancsok vérszívásával is meg kell küzdeniük. Az idén nyáron, amikor rövid időre otthon voltam, körülnéztem az erdőmben, három rigófészekben is találtam kullancsos fiókát. Ezek eleve akkora hátránnyal indulnak a télnek, hogy kevés esélyük van a túlélésre. Még a varjak száma is megcsappant. Régen ezrével hemzsegtek egy-egy szántón, két éve télen alig tucatnyian követték az ekét. Siralmas.

2013. okt. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
T. Miguel!Szakszerű válasz volt,egy ember aki lát is, nemcsak néz.Sajnos én keveset tudok a madárvilágról,-pedig érdekel-de nincs időm erdőt-mezőt járni.CSak a kertben tapasztalom egyre kevesebb a kismadár.Volt egy gólyapár egy kéméy tetején,naponta többszőr repültek le a közeli patakhoz,ami kb.300m-re van.Megjelent néha egy autó ott ahol a gólyák leszálltak,azt láttam kisebbségiek.Előbb az egyik,majd a másik madár is eltűnt.A bokrok miatt nem látni oda,nem tudhatom ők fogták vajon be a gólyákat?!Szóval,javulást az emberek hozzá állásában sem várható.Kérdésem:a varjak hasznos, vagy inkább kártevő madarak?
2013. okt. 3. 06:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm az elismerést, majd megmutatom a feleségemnek. Neki ugyanis örök bánata, hogy többet költök téli madárvédelemre, mint tüzifára. :D

Sajnálom a gólyáidat, szeretem őket, bár, hogy a kérdésedhez kapcsoljam, nem éppen hasznos madarak.


Olyan egyébként, hogy hasznos, vagy káros, nem létezik, ezek csak az ember szempontjából élő fogalmak. A varjakat a káros madarak közé szokás sorolni, pedig az ekét követve ezrével falják fel a friss barázdából a pajorokat, pockokat, stb. A vadászok azonban nem szeretik, mert kifosztja a fácánok, fogylyok fészkeit, s még a nyúlfiakat is elkapja. Meg aztán régen, a háborús időkben a csatatéren heverő holttesteket is megdézsmálta, amivel szintén nem lopta be magát az ember szívébe. Mindazonáltal erősen elhibázott lépés az irtásuk, mert pl. a vörös vércsék szinte kizárólag az ő elhagyott fészkükben költenek.

2013. okt. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!