Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elvesztettem az eddigi bizalma...

Elvesztettem az eddigi bizalmat a hullámosaimnál?

Figyelt kérdés

Kb Augusztus vége óta vannak, egy hím, és egy tojó, most kb 4 hónaposak.Esznek a kezemből, főleg a fiú, de rá nem szállnak, csak egyszer történt ez meg, inkább arréb totyorognak, ha valamit csinálok a kalitkában. Ki is szoktam engedni őket két naponta minimum, de általában kétséges a visszamenetel. A tojó egész ügyes, a hím kevésbé! Legutoljára fent ültek a függönykarnison, magason, és hogy valahogy visszatereljem őket, lehessegettem őket onnan, egy bot segítségével.Óvatos voltam, reméltem, hogy rászállnak, de repülés lett a vége, meg gondolom ijedség. Szerintetek, elvesztettem a bizalmukat? Vagy próbálhatom tovább, hátha egyszer kézszelidek lesznek, vagy legalább nem félnek? Nagyon szeretném, ha megbíznának bennem, és rászállnának.

Köszönöm, ha segítetek!



2013. szept. 24. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
nem hiszem, nincs annyira sok eszük. Nekem pl barrabandjaim vannak és nagyon szelídek, elfogadják a kezemből a kaját, de mikor sepregetek nagyon idegbetegek tudnak lenni meg ijedeznek utána meg mintha mi sem történt volna.
2013. szept. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is mindig a karnison ül, úgy szoktam leszedni, hogy székre állok, bot a kezembe, arra rámászik, aztán onnan az ujjamra. Még nem teljesen szelíd, de az előző papagájom is így szelídült meg. A botot óvatosan tartsd a lába elé, érintsd a lábához, előbb-utóbb rá fog mászni.
2013. szept. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeket, válaszokat
2013. szept. 26. 08:38
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a botot a te meghosszabításodnak veszi. Szval nem vesztetted el.
2013. okt. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!