Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Úgy érzem elvesztettem a...

Úgy érzem elvesztettem a tekintélyemet a kutyám szemében! Hogyan tudnám vissza szerezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy érzem kicsúszott a kezemből a kutyám. (9hónapos közepes testű keverék) Amióta elkezdett kamaszodni, egyszerűen nem bírok vele. Húz a pórázon, szófogadatlan, válogatós (mármint az ennivaló tekintetében), ugatja a többi kutyát, nem hagyja hogy úgy játsszak vele, ahogy én szeretném.. Széttépte a fekvőhelyét, és még sorolhatnám.. Nagyon szeretem őt, és nagyon sok időt szántam arra, hogy tanítsam, foglalkozzak vele, stb, de most úgy érzem ez a "befektetés" mind kárba veszett, mintha soha ne foglalkoztam volna vele..

Hogyan tudnám őt újra megnevelni, és visszaszerezni nála a "vezetői szerepemet"? (Mert gondolom, az oda veszett..)

A válaszokat köszönöm, előre is!


2013. jan. 27. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal sokkal keményebben kell most fogni. Állíts fel szabályokat a még meglévőek mellé és akárhogy is, de tartasd be őket. A pórázfegyelmet tedd rendbe, erre több módszer is van. Ha valami szabályt megszeg, azt büntesd keményebben, ha pedig válogat, akkor az aznapi kaja maradjon nyugodtan ki teljesen.

Ez a kamasz kor, ezt ki fogja nőni legfeljebb 1-2 hónapon belül. Viszont most ébredeznek az ösztönei, most kezd el téged tesztelni, hogy mennyire vagy alkalmas vezetőnek mennyire bízhatja rád magát. Később megint visszaáll majd a rend, ha ezalatt az idő alatt nagy hangsúlyt fektetsz a következetes nevelésre. Most ne hanyagold el a kutyádat, mert nem fog magától minden helyrejönni! Ha nem tudsz mit kezdeni a helyzettel, akkor ajánlom, hogy keress fel egy olyan kutyaiskolát, ahol kifejezetten a kutya-gazda kapcsolatot segítenek rendbe rakni, ahol tudnak segíteni minden problémádban.

2013. jan. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt, amit idáig is megköveteltél tőle, ezután is tedd meg. Túllép a kamasz koron, és visszaáll a rend. Az a fontos, nem szabad, hogy feladd és elveszítsd a türelmedet.Az ételnél meg elé teszed, 10 perc múlva elveszed, Aznap nincs több. Leszokik a válogatásról. Kissé kevesebbet is kell adni már neki, mert az intenzív fejlődést befejezte.
2013. jan. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 27. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!