Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ordítozó papagájjal mit...

Ordítozó papagájjal mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Olyan madárról van szó (nimfa), akivel napi szinten foglalkozunk. Több dallamot fütyül, elég nagy a kalitkája és változatosan van etetve. Szóval a probléma nem betegség vagy elhanyagoltság miatt van. Mégis, ha nem lát minket, azonnal éktelen ordítozásba kezd. Ha itthon vagyunk, és nem végzünk olyan tevékenységet, amiben zavar minket, vagy ő van veszélynek kitéve, akkor kint lehet folyamatosan. De nem tudok átmenni egy másik helyiségbe, vagy elmenni wc-re anélkül, hogy üvöltene. A letakarás működik, ha a kalitkában van, de ez nem megoldás, nem élheti így az életét, hogy ha épp nem tudunk vele foglalkozni, akkor letakarjuk, mintha ott se lenne.

Próbáltam mindenféle nevelési módszert a 2 év alatt, mióta megvan, de nem működik, neki csak akkor jó, ha látja valamelyikünket. Kb. 6 hetesen került hozzánk. Már a szomszédok is szóltak miatta, és tanácstalan vagyok.

Nem szeretnék megválni a madaramtól, tud valaki segíteni?



2013. szept. 30. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Valószínű nem érzi jól magát egyedül. A papagáj társas lény. Megpróbálhatod, hogy hozzászoktatod egy hanghoz (mint az ő hívó füttye is) hogy tudja, hogy ott vagy a közelben, nem kell aggódnia. Nálunk működött, nekem is nimfám van. Ha nem jön be, hát kell egy társat szerezni neki (bár ennyi idő után ki tudja hogy fogadná).
2013. szept. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, most mi vagyunk a társai, de gondoltam, hogy kellene neki egy pár. Kipróbálom, amit mondtál, köszi!
2013. szept. 30. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem mindenképpen vegyél hozzá egy tojót, együtt nem olyan hangosak. Nekem is vannak nimfáim és 10 nimfa nem csap akkora zajt mint egy egyedültartott, mert amelyik egyedül van az a gazdáját gondolja a társának és mindig vele akar lenni mert egyedül unatkozik. Ha fajtársa van akkor elfoglalják magukat egymással.
2013. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is szerezz mellé egy társat. Akár azonos nemű is lehet, ha nem akarsz szaporulatot.


Az egyedűl tartott papagájok, azért hangoskodnak mert megpróbálják megtalálni a fajtársaikat/a csapatukat.

Ha ketten lennének, csak reggel kiabálnának egy kicsit, meg ha valami megzavarja őket. Egyébként egész nap meg se szólalnak.

2013. szept. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Én is azt olvastam, hogy olyankor a párját hívja és keresi. Az enyém is erősen szokott ordítozó hangot kiadni, ha kimegyek a szobából vagy amikor meglát.

Most akarok neki egy párt, de félek, hogy visszavadul utána.

2013. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó. Előfordulhat, hogy egy kicsit eltávolodik majd tőled, de ha aztán is szivélyesen bánsz vele/velük, akkor megnyilnak. Csak kitartás! :)
2013. okt. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!