Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy barát papagájom és...

Barátpapagáj kérdése:

Van egy barát papagájom és arra keresek választ h fiu e vagy lány, hogy lehet ezt megtudni? Meddig élnek?

Figyelt kérdés

Én idáig ugy tudtam h fiu de egyszer tojt és gondolom h akor lány, de nemvagyok benne biztos.

Második tulajdonos vagyok és nálam már vagy 10éve megvan.



2013. okt. 7. 04:48
 1/6 anonim ***** válasza:
gondolom, ha tojt, akkor lány. Egyébként a papagájokat ha jól tudom bevizsgálni szokták a nemüket illetően. Nekünk kékhomlokú amazonunk van és be van vizsgáltatva úgy vettük a tenyésztőtől, papírunk van róla, hogy fiú :-)
2013. okt. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, de én csak kaptam.Már nagyon régota megvan és van egy tulajdonsága is h csak engem kedvel ez miért van?gondolom talán mert nincs párja.de volt mellete egy másik kalickában hullámos és összecsipkedte nem tetszet neki, akarok neki hozni egy párt de nem vagyok benne biztos h összehaverkodnának, de ha lány és veszek neki egy fiut talán megbékél nem tudom.
2013. okt. 8. 05:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

10 év nagy idő. Ha jól bántál vele, sokat van kint, beszélgetsz vele... azaz Te voltál a Társa persze, hogy szeret. És valószínű ezért nem akar már elfogadni más madarat. Szerintem ne erőltess akkor hozzá más madarat.

Bevizsgáltatni bármikor be lehet, tehát Te is kérheted, őszinte leszek nem tudom, hogy hol kell kérni, de a google beírod biztos kiadja. A mi kékhomlokúnk várható életkora 70 év (most 1 éves), tehát várhatóan a lányomnál fog elpusztulni :-).

2013. okt. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, nemtudom mert arra is gondoltam h összezoktatom öket h két kalicka egymás mellet csak megszokja mert szerintem benne van a párzási ösztön nem?!

De azért köszönöm, megnézem a bevizsgáltatást.

2013. okt. 10. 02:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen van benne, vannak olyan fajok amiket nem "vakarsz" le magadról, nem fogad el más párt.


Mondjuk ez pont nem a barátokra igaz, sok idő egymás mellett, és elfogadj az új társát párnak. Ehhez neked természetesen kevesebbet kell látnod eleinte.


Ha tojt (tojást), akkor 1001% hogy tojó. Szerezz be mellé egy hímet. Elküldheted a vérét pl. ivarmeghatározásra. De a "medence" csontját is kitapogathatod, a hímeknek szinte teljesen összeér, a tojóké közt van egy kis rés. De még olyanokból is megállapíthatod, hogy a tojó feje jóval nagyobb mint a hímé. A tojó erőszakosabb, ő védi a fészket.


Legjobb lenne ha kolóniába eresztenéd (ha van rá lehetőséged), ott biztosan hamar visszaszokna a fajtársaihoz.

2013. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Megjegyeztem, nagyon szépen köszönöm.

Vettem neki egy párt és most szoktatom össze egymást, az én papagályommal még nincs gond.Egy hétig ketrecen kivül szoktatom össze utána összeengedem egy hét mulva.Lesz készitve egy nagy röptetö és remélem ott nem civakodnak majd.Remélem kicsik is lesznek idövel :)

Nagyon köszönöm a válaszokat sok segitség volt.

2013. okt. 13. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!