Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hová tűntek a verebek? Régen...

Hová tűntek a verebek? Régen szinte csak verebet lehetett látni a városban, ma meg már csak elvétve.

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 23:43
 1/9 anonim válasza:
Én ugyanígy vagyok a földigilisztákkal, régen eső után tele volt velük a járda, úgy kellett kerülgetni őket, most meg egy sincs.
2013. okt. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kinyirták őket a szarkák
2013. okt. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 pitykejazmin válasza:
Gyere el hozzank,egy gazdasagi vallalkozas mellett lakunk kb 50 m re garantalom 1000db alatt nem fogsz latni.nem lehet tőluk pihenni És mindent szó szerint leszarnak,szerintem tőletek is ide költöztek.ne bankódj nem pusztultak ki.sajnos!!!!!!!!inkább fecskét alig látni erre.
2013. okt. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tényleg kevesebb van belőlük, mint régebben... De ha ellátogatsz a fővárosi állatkertbe akkor ott sok van belőlük. Én egyébként szeretem őket és nem szeretném, hogy kihaljanak. A csiripelésük szerintem megnyugtató. De ez ízlés kérdése. Tényleg ott vannak sokan ahol növényevő állatok is vannak mint pl. az állatkertek, tanyák, lovardák.
2013. okt. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és még azt szerettem volna írni, hogy én a fali gyíkokkal vagyok így de a fővárosi állatkertben belőlük is sok van pl. az elefánt ház falán... Egyáltalán nem zavarja őket a sok ember ott napoznak. De a dolmányos varjak száma megnövekedett az állatkert szinte minden kifutójában vannak és nagyon barátságosak. :)
2013. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gyíkot és földigilisztát még csak-csak látok, de verebet nem. Szóval elköltöztek.

Régebben többen tartottak tyúkokat, nyulakat is a kertes övezetben, talán, hogy ez megszűnt, azért álltak odébb.

Köszi a válaszokat.

2013. okt. 20. 08:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Időközben eszembe jutott ez: A veréb fiókák még röpképességük előtt elhagyják a fészket tehát nem tudnak repülni... Mint írtam megszaparodtak a dolmányos varjak és a szarkák... Egy röpképtelen fiókának esélye sincsen, ha megtámadja egy varjú vagy egy szarka... Már pedig előszeretettel esznek húst is... Én pont egy ilyen röpképtelen fiókát láttam a fővárosi állatkertben ott ugrált előttem az anyja után... Egy varjúnak vagy egy szarkának semmiség elkapni egy ilyet akár én is simán megfoghattam volna és az anya madár nem tehetett volna sokat(konkrétan semmit)...
2013. okt. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én is csatlakozom a megdöbbentő furcsasággal, ugyan így a verebekkel és fecskékkel, szintén a gilisztákkal is, de most már a csigákkal is. Eső után szinte tele volt az út gilisztákkal, szinte 10 cm-enként voltak, emlékszem, hogy véletlen nem csak egyre, ha nem figyeltem oda jó alaposan, sorjába lépkedtem több csigaházra is, most sehol nem látok egyet sem, sem eső után sem. A madarakat is szinte ritkán látok, ami még úgy vannak, azok a galambok, de pl lepkéket vagy pillangókat se látok, örülök ha egy évben látok max 3-at elrepkedni, de régebben mániám volt lepkehálóval gyűjtögetni a lepkéket, mindig annyi volt, most meg??? inkább örülök ha látok egyet, és hogy egyáltalán még élnek. Sajnos sorjában pusztulnak ki a fajok, vagy pedig rájöttek, hogy itt nem tudnak megélni, jobb az erdő és ahol több állat is él. Amiből és túl sokat láttam az a szúnyog meg a légy :D ezek igazán megszűnhetnének :)
2013. okt. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Megmérgezték őket az emberek...
2017. jún. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!