Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy postagalambot...

Találtam egy postagalambot sérült, mihez kezdjek vele?

Figyelt kérdés

ugy látom csak felületi sérülés de elég nagy részen megvan nyílva a hátán a bőr. egy másik galambbbal verekedett akkor estek neki a keritésnek, nem tudom hogy azelőtt sérült volt vagy a másik galamb bántotta. nagyon szelid, de enni nem akar meg gondolom fájdalma is van én nem értek hozzájuk ,kérem aki foglalkozik postagalambokkal vigye el és gyógyitsa meg.

száma NL98 189 7207


2013. nov. 16. 07:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyorsan írd ki, melyik településről (ha Pest, melyik kerületből) írsz. Talán a közelben a gazdája!
2013. nov. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Addig is tett egy cipősdobozba, vagy hasonlóba, de borítsd be, hogy levegőt kapjon, de elrepülni ne tudjon!
2013. nov. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Debrecentől nem messze lakom.


tegnap délután találtam, a másik galamb pedig elmenekült, őt behoztam a házba nem akar vagy nem tud repülni,dobozba raktam igaz van rács a tetején de nem ugrál, szépen fekszik elég szelid. nem döglött meg most reggelre de valamivel kezelni kéne a hátát mert így biztos nem éli túl, meg enni inni nem akar:(

most néztem a száma hogy NL -kezdődik akkor Hollandiából jött, szóval a gazdája ezt nem fogja olvasni

2013. nov. 16. 08:10
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ezzel a hapival vedd fel a kapcsolatot, azt írja a bemutatkozó szövegében, hogy vannak nemzetközi kapcsolataik is. = Csörögj rá telefonon, és e-mailban küld el neki a pontos címedet, ha lehet, menjen, küldjön a galambért, egy hozzáértő a többi galambbal együtt könnyebben el tudja látni, másrészt a galambnak is jobb, ha nincs egyedül!

Debreceni Egyesület címét, elérhetőségét most nem találtam!

Majd írd meg mi lett a sorsa, mit sikerült intézni!

2013. nov. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja egyébként a postagalamb, ha felgyógyul és megerősödik, hazamegy ő magától is, ez a fajta tájékozódási képessége tette alkalmassá hogy "posta"-galamb legyen belőle!

Nem kell, hogy a gazdi Hollandiából érte jöjjön! :))

2013. nov. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
Azért nem ártana, ha a holland gazda fizetné az állatorvosi számlát. Ha értékes galamb, akkor simán érte is jöhet. Vagy akár utalhatja is az állatorvosnak a költségeket. Ha meg nem hiányzik senkinek, akkor esetleg valami állatvédő szervezetet lehetne vele felkeresni, hátha kezelik. A Noé állatotthon például megér egy próbát.
2013. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A gyűrűs, számmal ellátott postagalambokat versenyeztetik = röptetik. Amikor hazafelé elfáradnak, leginkább olyan helyen szállnak le pihenni, ahol sok galambot látnak. (Apósom is csinálta ezt, volt kb. 200 galambja, ennek fele sorszámozott, gyűrűs galamb volt)

Ha egy ilyen, idegen galamb megjelent, akkor befogtuk, megnéztük a gyűrűjét, etettük, itattuk, ha kellett egyéb módon is elláttuk. Amikor már látszódott, hogy a galamb próbálgatja a szárnyait, akkor a gyűrű alá tettünk egy kis írást, hogy mettől-meddig, hol, milyen sorszámmal ellátott bejegyzett galambász látta el a galambot. Ezt a kis üzenetet "hazavitte" a galamb a gazdájához.

A postagalamb legyen bárhol, mindig hazatalál.

Ha sebesült, mint amit a kérdező is ír, akkor is gyorsabban gyógyul szakértő galambász kezei között, és majd ő tudni fogja, kell-e neki orvosi ellátás, vagy csak pihenésre, egy kis gondozásra van szüksége.


A Galambászok Egyesülete tudja, hogy ki az a galambász, aki a kérdezőhöz legközelebb lakik, és aki a galambot magához tudja venni.


Ezért tettem fel a linket még reggel, jó lenne tudni, hogy a kérdező tudott-e vele kapcsolatba-kerülni és mi lett a vége, vagy még keresni kell kapcsolatot.

Nem tudom a kérdező miért nem jelentkezik!

2013. nov. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként az ilyen galambok nagyon hálásak, és aranyosak tudnak lenni. Amikor már erősödnek, akkor még pár napig a mi galambjainkkal együtt reggelente kirepültek a környező mezőkre, este visszajöttek. Ezzel gyakorolta, bemelegítette magát a további hosszabb repülésre, másrészt közben újból "betájolta magát", hogy majd tudja, merre is kell neki továbbmenni hazafelé.


Amikor úgy döntött, hogy elindul, akkor írt egy nagy kört a fejünk felett, majd elindult a célirányba, kis röpülés után ismét tett egy kört felettünk = ez volt a búcsú és köszönet, majd elment. Olyan szép volt, és jó érzés. Az pedig egy másik dolog, hogy esetleg hónapokkal később jött a gazdától is valami-féle köszönet akár levélben, akár más módon.

Szóval ezek a galambok, ha az egészségük engedi, mindig hazatalálnak.

2013. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

addig azért nem akarok telefonálni mert egy férfi irt hogy van holland galambász ismerőse és megprobálja kideriteni hova való a madárka. egyébként már jol van eszik iszik tollászkodik tud repülni is.

és nagyon köszönöm a segitségeket!!! ha a férfi nem jutna semmire mindenképp telefonálok és felveszem a kapcsolatot az itt megemlitett urral

2013. nov. 17. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!