Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megfelelő módon szelídítem...

Megfelelő módon szelídítem hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
Mar nagyon regota szeretnek hullamos papagajt, es rengeteg infot olvastam roluk, szelidites, etetes, szaporitas stb. 3 napja van nalam egy tojo. 1.nap nagyon meg volt szeppenve nem is bolygattam, csak szukseg eseten nyultam be a kalitkaba (almat, meg petrezselymet tettem be neki)illetve halk hangon beszeltem hozza. Nem nagyon huzockodott el. 2.nap mar egy keves magkevereket ontottem a tenyerembe es benyujtottam a kalitckaba, de csak nezte a kezem. Mikor kicsit fele nyultam nem huzodott arreb ezert felbatorodva lassan megsimogattam, majd rogton ki is vettem a kezem. Ma is meg ismeteltem ezt, bar nem nyultam fele mert ketsegbe esetten valaszolgat a kertben randalirozo verebeknek. Tarsat akkor szeretnek majd neki venni ha megszelidult, hogy a masikkal konnyebb dolgom legyen (ugy gondolom ket vad papagaj csak nyug lenne). Illetve meg egy kerdes... egy kicsit koszos a kloaka kornyeke (csak eppen hogy) aggodnom kene, vagy ez kitisztul majd?

#hullámos papagáj #szelídítés #kloáka tisztasága
2013. nov. 17. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom egy kissé elsietted a dolgot.

Nem mondom hogy annyira hihetetlenül tapasztalt papagájtartó volnék,de azért valamelyest mégis.

Az én tapasztalataim szerint legalább egy hétig nem szabad bolygatni,annyi idő kell neki,hogy egyáltalán csak a környezetéhez hozzá tudjon szokni. A második héten sem annyira szerencsés ha etetni próbálod(persze ez papagáj függő,de általában így van),akkor inkább arra kell rákoncentrálni,hogy megszokja a jelenléted,tehát sokat kell a kalitka közelében lenned és beszélni hozzá,énekelni neki. A harmadik héten lehet már óvatosan próbálkozni az etetéssel.

Ez egy igazi türelempróba. Ugyan sok papagáj akad aki akár 1-2 hét alatt kezes lesz,de tisztában kell lenni vele,hogy a többségnek sokkal több időre van szüksége ehhez.

Észrevételeim szerint sokkal nagyobb bizalommal van feléd az a papagáj,amelyik kap 1-2 hét nyugit és időt rá hogy megszokja a helyét és gazdiját,mint amelyiket már az első napokban zargatnak,amikor pedig még halálra van rémülve szegény kisállat,és azért engedi a simogatást,mert rémületében meg sem mer moccanni.


Itt gyik-en olvastam pont egyszer valaki sztoriját. Vettek hullámos papagájt,és a második napon mindenki körbesimogatta,mert hagyta magát,kivéve az aki ezt a sztorit leírta. A papagáj egyik családtagban sem bízott,félt tőlük,kivéve attól aki nem próbált hozzányúlni,csak beszélgetett vele.Egyedül neki engedi magát,de neki mindent.

Tudom nehéz türelmesnek lenni,főleg ha első papagáj,de hagyj neki több időt,meglesz a gyümölcse. :)

2013. nov. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja,és a kloákás dolog miatt ne aggódj,majd letisztogatja magát. :)
2013. nov. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :D
2013. nov. 17. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!