Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Magyarországon milyen helyeken...

Magyarországon milyen helyeken található holló?

Figyelt kérdés
Pl. milyen városokba?
2013. nov. 23. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nem igazán város-lakó madár, inkább kint a határban, erdőkben-mezőkben él. Télen ha megjelenik a városok fáin, azt jelenti, hogy a hőmérséklet egy-két napon belül a mínusz 16-20 fok körül lesz.


A Tiszától keletre egész biztosan minden megyében, és igen hideg időben télen szinte minden településen megtalálhatóak.

2013. nov. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fehérvár mezős határában elég sok van :-)
2013. nov. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Összetévesztitek a rengeteg északról érkezett vetési varjúval! A hangja károgás. Védett madár.

[link]

A holló erdőkben él, évtizedekkel ezelőtt kipusztult, állatkertieket telepítették vissza. Ez is védett madár. A hangja korkor.

[link]

2013. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarországon befogását és fogva tartását a törvény tiltja! Fogságban tartása megfelelő engedélyek nélkül jogi következményekkel járhat".

[link]

2013. nov. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok!

Nem veszitek észre, hogy ugyanazt a linket szedtétek le a Wiki-ről mint én???


Akkor miről beszéltek?????

2013. nov. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem árt az ismétlés, a kérdező nem tudja, hogy a varjú nem holló, csak hasonlít rá...
2013. nov. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem ugyanaz!

De ha elolvasod, elolvassa a felpakolt linkeket, mindkettő ugyanazon "madárfajhoz" tartozik, ezért is nagyon könnyű összetéveszteni őket.

2013. nov. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Először is..tudom hogy nem lehet hollót tartani :D...nem is az volt a kérdés,csak hogy hol láthatok hollót állatkerten kívül pl..mivel imádom a madarat,szerintem gyönyörű és szívesen fotóznám őket,mivel elvileg nem nagyon repülnek el az embertől,kb. szemtelenek is :D bár lehet rosszul tudom..namind1,fotózás miatt érdekel..és igen tudom hogy mi a különbség a varjú és a holló között...varjúból látok eleget pesten ;)
2013. nov. 30. 13:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Pesten láthatsz elég dolmányos varjút, amelyik nagyon szemtelen madár. Vetési varjú télen érkezik rengeteg, mert ezek északiak, lopják a maradék diót a fáról és a fa villanyoszlopok tetején eszik, a héját az ember fejére dobálva. Hollók közül régebben (vagy 20 éve) az állatkertből szabadon engedettek voltak szelidek, a szabadban élők nem azok. Figyeld a korrogó hangot, ahol azt hallod többször is, ott lesd meg őket. Fészeknél vigyázz, nagyon agresszívek lehetnek.
2013. nov. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Észak-Magyarországon, erdőkben, elég magasan (pl.a Bükkben) megtalálod a hollókat. Bükkösökben biztosan.
2013. nov. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!