Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SEGÍTSÉG! Nem tudom mit...

SEGÍTSÉG! Nem tudom mit kezdjek a hullámos papagájommal. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Egy csomó videóban láttam már, hogy mennyire szeretik a gazdájukat , de sajnos ezt én nem tudom megtapasztalni.

Az én hullámosom nagy ellenszenves , nem akar rászállni a kezemre, fél a jutalomfalatoktól ha az a kezembe van , nem akar megtanulni 1 szót se , ha kiengedem nehezen megy a befogása , ha a kezemre teszem hogy beszélgessek vele egyből elszáll. Segítsenek , ezen hogy tudnék változtatni?



2013. dec. 14. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

"ha kiengedem nehezen megy a befogása"


Ha minden röptetés hajkurászással végződik, az nagyon megviseli a madarat!


"ha a kezemre teszem hogy beszélgessek vele egyből elszáll."


Mi az, hogy a kezedre "teszed"?

A madarakat nem szabad megfogni, mert az nekik olyan érzés mintha egy ragadozó elkapta volna őket.


Erőszakkal nem tudod rávenni arra, hogy bízzon benned! Legyél sokkal TÜRELMESEBB!


Először fogadja el rácson keresztül a csemegét.

Ha már nem fél tőled, próbálkozhatsz a reptetéssel. De soha ne kergesd, hanem várd meg amíg visszamegy magától a helyére!


Ne várd el azt, hogy egyik napról a másikra szelíd legyen és még hangokat is utánozzon. Ehhez bizony hosszú idő kell. Ráadásul most már fél is tőled az erőszakosságod miatt.

2013. dec. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Pontosítanák :

Nem jól írtam le , én nem szoktam megfogni hanem ő ugrik rá , csak azért nehéz betenni , mert amikor az ajtójához akarom rakni egyből elrepül , de nem azért mert nem repül annyit , még fáradt is , csak nem akar oda visszamenni.

És igen , már próbáltam a rácson keresztül adni a csemegét , de fél tőle. Ez a probléma.

2013. dec. 16. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Kicsit "kikell éheztetni"..pl reggel kapjon egy kis magot, annyit amennyi kb délig kitart neki, de tovább nem. Estére már éhes lesz a kis szörnyteg, és akkor tedd be a kezed egy kis fürtös kölessel, vagy bármivel amit szeret. Lehet 10 perc alatt már odamegy hozzád, de lehet ott kell ülnöd kalitkába tett kézzel wgy óráig is, mire odamerészkedik..mikor már szinte gondolkodás nélkül, megy a kezedre a jutalomért, akkor már kiveheted, javaslom most is kicsit éhesen, hogy könnyebb legyen majd visszatenni a helyére. És így szépen lassan majd összebarátkoztok a kis madárral remélhetőleg:)
2013. dec. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm , de nem lesz semmi baja?
2013. dec. 17. 20:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi baja lenne? 5-6 óra kaja nélkül az kb annyit ér, hogy jobban örül majd neked mikor adsz enni neki.
2013. dec. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Arra figyelj, hogy röptetéskor az ablaknak ne röpüljön neki (függönyt húzd be), a madarak koponyája elég vékony...
2013. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!