Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak? Van egy nimfa...

Mit csináljak? Van egy nimfa papagájom (lány) 2 éves állatkereskedésből vettük már egy jó ideje itt van nálunk Kb: 5 hónapja. A TÖBBI LENT

Figyelt kérdés

állandóan csak ordít meg ordít....ha letakarom akkor se fejezi be soha nem fejezi be és már kikészültem teljesen.

Az állatkereskedésből a nő az mondta:kézre, vállra, száll nem csíp, aranyos meg így meg úgy hazajöttünk 1 hétre rá megpróbáltam oda nyúlni hozzá akkorát belém csípett hogy csak na. Mit csináljak hogy ne ordítson meg ne csípjen?



2013. dec. 30. 11:38
 1/9 Messzena válasza:
Vásárlás előtt tájékozódni kellett volna,ugyanis a nimfa alapjáraton "hangos".Nem hiszem hogy tudsz vele csinálni bármit is.Nekünk kettő van,igenis aranyosak csak sokat kell foglalkozni velük (mint bármelyik állattal)Ha ez zavar Téged,inkább ajándékozd el(jó helyre !!!!!),és keress olyan fajtát,ami passzol a habitusodhoz.
2013. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy rossz helyen van? Pl. huzat, vagy túl meleg, tévé mellett, macska a közelben, stb, ami zavarhatja?

Mert ok nélkül nem szoktak ordibálni, nekem is van egy, főleg akkor kiabál, amikor éhes, ilyenkor kap sok kaját, mindjárt ki se látszik a feje a tálból. :)

De ha azt mondtad, beléd is csípett, akkor valószínűleg átvágtak a kereskedésben, vagy csak 1 embert szeretett annyira. Próbálj meg óvatosan közelíteni felé, halkan, nyugodtan beszélj hozzá, bármennyire is idegesít most. Hosszú távon megéri!

Ki szoktad engedni? Lehet, hogy mozgáshiánya van, nem tudom, mekkora kalitkában tartod.

Meg persze a másik, hogy egy társra nagy szüksége lenne. Ha elég nagy a kalitka, és persze már eleget szelidítettél rajta, jó lenne neki egy pár, akkor talán megnyugodna.

2013. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia idő kell mire hozzád szokik.nekem 3 van a kezemből esznek de nem engedi megfogni magát.tapasztald ki mit szeret enni a legjobban és azzal letudod kenyerezni.főleg zöldség vagy gyümölcs jöhet szóba.ami a kiabálást illeti ha fütyülsz neki tuti elhallgat.és előbb utóbb megszokja.de idegesítheti is valami és azért csinálja.
2013. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
lehet hogy az a baj hogy tv-mellet van. átfogom rakni valami más helyre.eddig oké. de viszont akkor is visít ha nem megy a tv. meg az lenne a kérdésem még h meg szelidithetném valahogy?ja és nem tudom kiengedni mert csíp és utánna meg nem birnám megfogni.....tehát...((De egyépként hiába hogy lány ugyan úgy fügyül meg ilyen érdekes hangokat ad ki. Azt hallottam hogy egy lány nem tud fütyülni meg beszélni stb..... ez igaz??!))
2014. jan. 1. 20:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Vagy lehet az a baj hogy nem foglalkozok vele? Mert adok neki kenyeret ketrecen kívül meg beszélek hozzá ezzel kifújt mert én nagyon szívesen foglalkoznék vele csak nem birok mivel ugye csíp. Így is alig lehet megetetni mert ahhoz be kell nyúlni a ketrecbe és lecsípi a kezemet persze próbálok nyugott maradni dehát. TOVÁBBI NORMÁLIS VÁLASZOKAT!!!!!
2014. jan. 1. 20:39
 6/9 A kérdező kommentje:
Vagy talán egy pár kéne neki?? :)
2014. jan. 1. 20:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha dallamosan fütyül,akkor könnyen előfordulhat hogy hím. Állatkereskedésben soha ne bízz meg,nem tudják mit beszélnek...

95% hogy az a baja,hogy nincs párja. Egy papagáj akkor rikácsol megállás nélkül mikor hívogatja,csalogatja magához a fajtársait.Valószínűleg volt neki párja csak valahogy elkerültek egymástól(halál,bármi) és nincs hozzászokva az egyedülléthez.

Addig nem valószínű hogy abbahagyja míg nem kap maga mellé társat. A nimfák köztudottan egyedül tartva sokkal hangosabbak mint párban(persze akkor is rázendíthetnek,de jóval ritkábban pl egy nap egyszer pár percre).

De,akkor nagyobb kalitkát,inkább röpdét kellene biztosítani a számukra!

2014. jan. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! és mi van hogyha nem kedvelik majd egymást? és nem valószínű hogy megtudnám oldani a röpdét de szerintetek ez a ketrec elég nagy lenne neki: 60 cm magas 40 cm széles ( és félkör alakú)?!
2014. jan. 2. 14:17
 9/9 A kérdező kommentje:
akkor lehet hogy hím :)
2014. jan. 2. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!