Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi lehet a nimfa papagáj...

Mi lehet a nimfa papagáj baja? Észrevettem, hogy híg, sötétzöld a széklete. Két napja raktam be neki salátát, de attól nem lehet, mert nem eszi. Mit adjak neki?

Figyelt kérdés
2009. dec. 1. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Előfordul, hogy ilyet ürít, nem kell rögtön megijedni. Téli időszakban elengedhetetlen a vitaminok megfelelő mennyisígű bevitele. Én almát, tojást,mindenféle gyümölcsből készítek nekik "salátát"..persze az én madaraim válogatósak, nem mindent esznek meg, de ki kell tapasztalni.Almaecetet, fokhagymakivonatot is szoktam velük itatni, nagyon jó!!!tudom ajánlani. (mellesleg magyar találmány az utóbbi ;) )

Hol van a madarad??Lakásban, vagy kint? Mert ha kint van, és huzatos helyen, lehet picit gyengébb a lelkecske, és megfázott. Vidd védetebb helyre. De tényleg a sok gyümölcs,és a megfelelő táplálék,(vörös, barna, fehér, sárga köles, soksok szotyi, zab meglfelelő arányú magkeveréke)Ha nagyon hideg lesz akkor langyos víz,ha kint tartod. Lakásban nem kell. És kereskedésekben lehet kapnimindenféle mézes kütyüt, ilyen csemege rudak..nah azt az enyémek írtóra imádják. Mondjuk szerintem picit drága, és én nagyon nem jönnék ki gazdaságosan, mert egy madár kb negyed óra alatt lecsócsálja..nekem meg van 90 :D 2 raklappal meg kéne vennem, hogy mindenki jól lakjon:)

Nem lesz semmi baja,nyugi.

2009. dec. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jah..és két napja raktad be a salátát, akkor azt mostmár vedd ki.. te sem eszed meg a fonnyadt salit nemde??:/

ÉS!!!!Ha salátát adsz neki, jó alaposan mosd meg, és hagyd megszáradni!!!Mert ha vizesen adod neki, attól lehet hogy cifrafosása lesz...azt meg ki szereti...

2009. dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne félj nincs baja egy darabig csak magokat adj neki!Hatni fog!Minden madárnál előfordul!
2009. dec. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja persze a salátát már kiszedtem. Köszi a tanácsokat, csak magot fog kapni a fiú :)
2009. dec. 2. 20:17
 5/5 anonim ***** válasza:

A leges legelső válasz nem jó!


Márpedig azért, mert vannak időszakok a papagájok életében is a mi klímánkon. Akár kint tartja őket, akár bent.


Az már eleve nem jó ötlet, hogy mindenféle lágyeleséggel tömje őket, mert lehet, hogy attól lett olyan a széklete.


Az időszakok úgy néznek ki, hogy tavasszal költési szezon kezdetétől a végéig kapnak mindenféle vitamint és kiegészítőt, hogy a fiókákat fel tudják nevelni és a saját szervezetük is kapjon elég tápanyagot!

Ekkor még felhasználják a vitaminokat.


Télen a pihenési időszak van és ekkor nem kell nekik semmi mást adni, csakis magot és sima vizet. (Az almaecet és fokhagyma kiváló gondolat!)


Nem szabad nekik vitaminokat adni, csak nagyon keveset és nagyon ritkán, én például egyáltalán nem is adok nekik.


Azért, mert nem szabad leterhelni a szervezetüket most, hogy épp pihennek, mert nem ők égetik el a vitaminokat, hanem a vitaminok őket az évek alatt és hamar egy halott papagáj fog feküdni a kalitka alján.


Egyszerűen nem bírja el a szervezetük a vitaminokat, mivel fel sem használják azokat.


Ilyenkor csak az a dolguk, hogy hízzanak és ahhoz köles és napraforgó kell, nem pedig vitaminhegyek.

2009. dec. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!