Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért nyálkás az ürüléke?

Miért nyálkás az ürüléke?

Figyelt kérdés
A nimfapapagájomon egy hete vettem észre fura jeleket, először azt hittem, tojást akar tojni, mert agresszív volt, lenn volt a földön, ahogy tojásnál szokott. Majd ez megnt, de másnap mintha egy púpot láttam volna a hasán(ami lehetett csupán felborzolt toll is), és megijedtem, hogy az a tojás... A madár már akkor szelídebb volt, látszott rajta, hogy valami nincs rendben, gubbasztott, sokat aludt két lábon, fejét a szárnya alá hajtva. Nem tüsszögött, de láttam, hogy nagyon vizes széklete van. Melegebb helyre vittem, és ahogy tudtam, enyhíteni próbáltam a hasmenést, adtam neki mákot, zabpelyhet, fürtös kölest, teát. 1-2 nap múlva elvittük az állatorvoshoz, aki azt tanácsolta, adjunk neki Jolovit készítményt néhány napon keresztül. Hétfő óta tehát kap a vizébe, már biztosan ivott belőle. Most olyanokat látok rajta, hogy tátog, egy pillanatra kinyitja a csőrét, és felhúzza a felső részét, és néha mintha nehezebben lélegezne. Az ürüléke eddig vizenyős volt, de most már néha keményebb állagú is kijön. Csakhogy ezek a gombócok sokkal kisebbek, mint a másik, egészséges nimfámé... Plusz nem mindig szilárd, még mindig van, amikor híg, és most azt láttam, hogy az ürülék ki se esik a kloákából, nyúlós, nyálkás, és ott lóg a vége, hiába nyomja a madár. Ezenkívül szerintem határozottabban jobban néz ki, mint néhány napja, csak ez a tátogás meg hasmenés(??) aggaszt.. Miért lehet ez a nyúlósság?
2014. jan. 15. 20:44
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!