Kezdőoldal » Állatok » Madarak » AKi nagy sándor papagáj tart...

AKi nagy sándor papagáj tart mesélnétek nekem róla mert én is azt szeretnék?!

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 22:36
 1/3 anonim válasza:
Szia. Nekem volt Nagy Sándor papagájom. Nagy kalitkára van szüksége, hogy jól érezze magát. Vigyázni kell mert nagyon erős. Amikor másik kalitkába kellett áttenni, vastag munkáskesztyün keresztűl is véraláfutásos lett a szomszádom keze, úgy megcsípte. Szereti ha sokat beszélnek hozzá. A kalitka körül nagyon sokat kell takaríttani, mert kidobálja a mag héját. Aki szereti az állatokat, szerintem annak nagyon jó.Nekem azt mondták, hogy lehet tanítani, hogy beszéljen. Én 2 év alatt egyetlen egy szót tudtam csak megtaníttani vele. Pedig rengeteget beszéltem hozzá. Minden nap kell vele foglalkozni, mert különbem nagyon éles a hangja, de nagyon szép. A kalitkába nem lehet benyulni, megsimogatni, mert megcsip nagyon erőssen.
2014. jan. 25. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem lehet benyúlni egy madár kalitkájába..foglalkozás kérdése, hogy mennyire tűri el a takarításokat, etetéseket stb.

Ha nem tudsz vele minden nap rendszeresen foglalkozni, röptetni, akkor mindenképp kettőt vegyél, mert egyedül ha unatkozik elkezdi tépkedni a tollát, kiabál stb. Ha nem elég nagy a kalitkája, akkor tönkemennek a farktollai.

Nekem van egy egy éves kézzelnevelt tojóm, így tapasztalatból mondom, hogy nem érdemes kézzelneveltet venni, mert semmivel se könnyebb vele mint egy nem kézzelnevelttel. Akaratoss és eszméletlenül sértődékeny madarak, de az én sanyim nagyon könnyen tanul pl trükküket, de nem beszél, nem utánoz hangokat csak üvölt, azt is csak rikán.

A nagysanyik nem éppen simogatós madarak, persze vannak kivételek, de olyanból még nem sokat láttam, de ez a madár természetétől is függ. Kalitkán belül gyakran agresszívek, morognak, csípnek is, mert védik a területüket(persze ez is csak foglalkozás kérdése mert leszoktatható róla), de kint megnyugszanak. Kíváncsi madarak, mindent megkóstolnak, nem válogatósak, nem félnek az új dolgoktól.

2014. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

mekkora kalitkában tartjátok?

nekünk egy 80x70x120as van a neten ennél kisebb méret volt megadva. persze mivel szeretjük az állatokat és időnk is van rá lenne vele foglalkozva.

2014. jan. 25. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!