Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha most keltetném ki a kacsato...

Ha most keltetném ki a kacsatojásokat nagy butaságot csinálnék?

Figyelt kérdés
A tavaszi,fehér kacsáim elkezdtek tojni.A szívem szakad meg hogy nem lehet most rögtön kiskacsánk.De nyilván lakásban kéne tartani egy darabig.Vajon meddig?
2009. dec. 6. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Amig fagyok vannak, mert ha 21 nap múlva kikelnek, akkor még igen csak január eleje van márciusig még kemény hidegek lehetnek, és éppen hogy tollasak lesznek,így talán ha jobb az idö áprilisban kitehetd már. ès kacsát lakásban... büdös, uszra van szüksége stb... Meg azért nagy melegben nem tarthatod.
2009. dec. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló jól írja, kivéve, hogy a kacsák 28 napra kelnek ki.


Ne költsd ki a tojásokat keltetővel. Majd tavasszal és sokkal szebb lesz a látvány, hogy a saját anyja vezeti kicsiket.


Szedd össze a tojást és edd meg.

2009. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiskacsáskat akarsz keltetni, akkor sztem ha kibujtak ne a házban tartsd... ahogy nőlnek egyre több a kaki... és elég büdős... mamámék is keltettek és mikor pár naposak voltak szinte óránként kellett alattuk cserélni a rongyot... és egy ien kis fa ketrec félében tartottá aminek a teteje nyitott. Szerintem a ház egyik külön kis helységében tartsd ahol senki sem jár és csönd is van, és persze ajtót rájuk lehet csukni. Keltető lápba vagy minek hívják ami még szükséges, h melegem tartsa őket ( azt hiszem ien nagy lámpakörte és vörös fényű)
2009. dec. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Második válaszoló, nem mindegyik kacsamama költi ki a tojásokat, csak a vadkacsa féle, a házi kacsa nem.
2009. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kikölteted a tojást, akkor tedd őket egy melléképületbe, vagy valami meleg, zárható helyre.Infralámpát tegyél hozzájuk, vagy egy sima 100as égő is jó föléjük, nem olyan magasra, ha van lehetőséged ezekre, akkor ki keltetheted :)

Nagymamáméknál is volt már télen kiskacsa, egy alaposan befóliázott helyen, jó vastagon volt alattuk szalma.vizet csak egy kis itatóban kaptak, hogy ne tudjanak pancsolni, meg fürödni, és volt lámpájuk.

2009. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem butaság, csak egy kis fanatizmus és elszántság kell hozzá.

Én is keltettem "fagyra" fürjet, kacsát.

Ahogy előttem mondták infralámpa , szigetelt nevelőhelyiség szükséges.

De azért érdemes összevárni min. 20 darab tojást, mert kb a fele kikel és 1-2 kiskacsával bajlódni megterhelő dolog....


Ha meg mégis megeszed akkor csak jól átsütve, megfőzve, (hőkezelve)mert a kacsatojások többsége a megtojás pillanatában tartalmaz szalmonellát.

2009. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok, az még eszember jutott, hogy nem is tuti hogy fiasok a tojások. Ugye tél van és ilyenkor a biológiai órájuk az ondja hogy pihi, nem tudhatod, hogy fias, aztán 28 napig csak áramot fogyasztasz.
2009. dec. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én némakacsám már pározza a tojóit.

Ha van egy kis gyakorlatod akkor a feltört tojásból is meg tudod állapítani, h termékeny-é a tojgli.

Ha nem vagy gyakorlott, akkor egy hét keltetés után lámpázva a tojásokat meg lehet állapítani hogy fejlődik-e az embrió vagy terméketlen a tojgli.


Ha nincs melléképület akkor nem ajánlom, mert lakásban 2-3 hétnél tovább nm lehet tartani.

nőnek, mint a gomba és pacsáznak+büdösek.

2009. dec. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én írtam, h fanatizmus kell hozzá+ ha némakacsa gácsér már pározza a tojóit.


Ma találtam 2 tojást(3 néma tojóm van) az " idei" első tojások.

Én fanatikusnak vallom magam, de március előtt nem akarok csibékkel bajlódni...

2009. dec. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végülis megfőzöm a tojásokat és megetetem velük.Minden nap van 1.(2tojóm van + 1 fickó)szorgosan cicerél.Nagyon várom a tavaszt,amint lehet keltetek!!
2009. dec. 15. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!