Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vajon miért nem tudok rendszer...

Vajon miért nem tudok rendszert vinni a mindennapokba? Rosszul csinálnék valamit? Tudtok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Az érdekesség az, hogy van már egy kislányom, akit 11 hónapig szoptattam, minden gond nélkül. Még a kórházban beállt a 3 óránkénti evésre és végig így is ment, olyan ügyesen szopizott, gyorsan kiszívta ami neki kellett, büfi, kész. Na, ez most nem megy a kisfiammal. Lassan 3 hetes, semmi rendszeresség, van hogy bealszik közben, felébreszteni sem tudom, Aztán 20 perc múlva magához tér, hogy még éhes. Van, hogy kibírja a 3 órát, általában 2-2,5 óránként kell szoptatnom, de többször (pl ma is) történt már, hogy fél, 1 óránként meg kellett szoptatnom. Tejem van (szó szerint ömlik belőlem) hallom ahogy nyeli, utána hatalmasakat büfizik, van sok pisis-kakis pelus.... egyszerűen nem tudom, miért kér ilyen gyakran? Ja, és a súlya is szépen gyarapodik! Férjem szerint az a baj, hogy a kislányunkhoz hasonlítgatom a kisfiúnk, pedig nem kéne, mert minden baba más. És persze, tudom, hogy minden baba más, de mégis úgy érzem, valamit én nem csinálok jól.... Vélemények?????? Szerintetek?
2011. nov. 2. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először azt hittem nagyobb babáról van szó. 3hetes picikénél még ne akarj rendszert. Ezért van az igény szerinti szoptatás. Mi sem vagyunk egyformák így a testvérek sem. A 3 óránkénti szoptatáshoz pedig ne ragaszkodj, ha óránként akar enni, hát egyen óránként, azért néha jó ha eltelik több idő is , de akkor sincs gond ha nem .

Ne stresszeld magad emiatt,mert el fog menni a tejed. Csinálj mindent így ahogy eddig és minden rendben lesz. Majd 7-8 hónapos kor körül lesz napirendetek, addig pedig élvezd a babás napokat.védőnő

2011. nov. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a férjednek igaza van. Ne hasonlítgasd össze a két gyereket, mások az igényeik.

Az én nagyobbik lányom is "háromórás" baba volt, mondjuk az éjszakát nem aludta át még egy évesen sem, de egyébként elég kiszámítható volt. A második gyerekem hamar "négyórás" lett, az éjszakát is átaludta már 6 hetesen. A kicsi viszont kb úgy evett mint a te fiad. Volt hogy kibírt 3,5 órát is, de leggyakrabban inkább 2-2,5 óránként kért, nem volt ritka, hogy óránként evett. Aztán a hónapok múlásával szépen beállt. Ne görcsölj rá, inkább örülj, hogy az első babáddal milyen könnyű volt:)

Én néha tréfásan mondogatom, hogyha a harmadik lett volna az első, lehet, hogy egyke marad:)

2011. nov. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xStefix ***** válasza:
100%

Egyetértek a férjeddel.

Én úgy tapasztaltam az évek alatt, hogy nem mindig fontos tudni azt, hogy MIÉRT csinál a gyerek valamit - van, hogy sehogyse jövünk rá, mi lehet az ok, de általában be szokott válni, ha hagyjuk, hogy a gyerek igényei kielégülést nyerjenek. Én úgy gondolom, hogy mindig megvan az alapos oka, ha a gyerek valamit kér, csinál és én elhiszem neki, hogy ha ő pl. szopizni szeretne, azt okkal teszi. Az első életév cselekedetei még nagyrészt belső, valódi szükségletből fakadnak, úgyhogy szerintem akkor tesszük a legjobbat, ha megfelelünk ennek.


A másik pedig, hogy a pontos, kimérhető napirenden túl szerintem a rendszeresség a fontosabb: előbb-utóbb biztosan a te babád is kialakít egy napi ritmust, "hullámzást", amihez ő maga is ragaszkodni fog. (Én a napirendet egy kicsit merevebb, szigorúbb rendszernek érzem, míg a rendszeresség nekem rugalmasabban hangzik.) De a te picid még nagyon kicsi, bőven van még ideje a saját ritmusához. Az, hogy a lányod más karakter, nem jelent semmit. Hagyj neki időt, hidd el, hogy el fog jönni, amikor már neked is kényelmesebb lesz.

2011. nov. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!!! Igazán megnyugtató olvasni a soraitokat!!!! Igazatok van, a férjemnek is, el kell felejtenem ezt az összehasonlítgatást!


Még egyszer köszi!

2011. nov. 2. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte szóról szóra ugyanez történik nálunk is. Azt hittem, valami baj van a tejjel,nem elég jó neki, mert van hogy óránként ébred. Estére aztán olyan álmos lesz, hogy éjszaka csak egyszer. Akkor meg az miatt aggódom.:)
2011. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam rettenetesen beallvos volt a cicin. Foleg ejszaka. Ebredt es mikor cicire raktam 2-3 perc mulval udt. Emiatt nem evett eleget es 30-40 perc mulva mar sirt, hogy ehes. Nekem a vedonom tanacsolta, hogy kozeputon tegyem tisztaba. Tehat sir, szopi es amikor bealudt akkor vegyem le a pelusat ettol felebred/magahozter picit. Ez azert is volt jo mert amikor nekiallt szopizni mindig rottyantott egy hatalmasat. :) Tehat ha szopi elott tettem tisztaba akkor kezdhettem mindent elolrol, ha meg szopi utan akkor meg megebredt. Szoval igy kozeputon tisztaba tettem felebredt, megejtettunk egy-ket bufit es ismet cicire tettem bealudt megint par perc mulva de legalabb mar eleget evett es igy kibirta hosszabb ideig. Nekem ami meg nagyon segitett ennyi idosen a kisfiamnal az, hogy egy vekonyka pleddel korbetekertem. Igy olyan erzese volt mint az anyamehben mert korbe olelte valami. Nagyon jokat tudott igy aludni, nem riadt fel a kezei mozgasara stb. Viszont nagyon kell vigyazni nehogy kimelegedjen.
2011. nov. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!