Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi a legnagyobb magasság...

Mennyi a legnagyobb magasság tengerszinttől számítva, ahol még repül madár?

Figyelt kérdés

#repülés #kulcsszó #madár #magasság #ammónium #sajtrepülő #titánérc #kulacsmoha #zöldmanó
2014. febr. 7. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Az indiai lúd a legmagasabban repülő madár a világon. Vonulásukkor átrepülnek a Himalája fölött, s eközben akár 9 kilométeres magasságig is fölemelkedhetnek.

[link]


[link]

2014. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendkívül gyors és pontos választ.
2014. febr. 7. 18:32
 3/9 sadam87 ***** válasza:
73%

1973-ben egy repülőgép elütött egy keselyűt 11 km-es magasságban.

[link]

2014. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
34%

# 3!

wikipedia? milyen "szakertok" szerkesztik?


...kerdezem, mit keres egy karvalykeselyu/vagy akarmilyen madar/ 11000 meter magasan? -40 fok, extrem ritka levego ...

erosen, bulvar-kacsa szaga van az irottaknak!

( a szakirodalom, meg angol nyelven sem jelentettet meg hasonlo cikket! )

2014. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sadam87 ***** válasza:
74%

Tessék, hadd segítsek:

[link]

(sajnos csak absztrakt)

[link]

a cikkben konkrét adatot nem mondanak a keselyűre, de ez az ábra is szerepel benne:

[link]

De ezen kívül benne volt az 1990-es Guiness rekordok könyvében is (nekem az volt meg), de ezt sajnos itt nem tudom megmutatni.

Az eredeti cikkre a következő hivatkozást találtam:

Laybourne, R.C. 1974. Collision between a vulture and an aircraft at an

altitude of 37,000 feet. Wilson Bulletin 86: 461-462.

Sajnos neten nem elérhető (úgy tűnik). Scolar.google-val 53 idézetet találtam rá.

[link]

(Mellesleg bár persze az angol wikipedia nem tökéletes, azért hitelesebb forrásnak tűnik, mint a "vilagszam.hu".)

2014. febr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

nekem meg a NATIONAL GEOGRAPHIC tűnik hitelesebbnek!

és a [link]

korrektül leírtak...

mint ez, és ehhez hasonló (szenzáció hajhász...) cikk!

[link]

2014. febr. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sadam87 ***** válasza:
100%

Nos, alapvetően nem akarom bántani a NatGeot, de azért nem egy tudományos szaklap. Az általad idézett cikkben írják, hogy a Der Standard osztrák lap írása alapján készült. Ugyan hivatkoznak arra, hogy az eredeti cikk a "Proceedings of the Royal Society B Biological Sciences" szaklapban jelent meg, de nem adják meg sem a cikk pontos címét, sem a szerzők nevét (csak azt, hogy a Columbia Egyetem munkatársai). A leírtak alapján az eredeti cikk valószínűleg ez:

[link]

Csak átfutottam a bevezetőt, meg az összefoglalást, de itt nem írták, hogy az indiai lúd repül a legmagasabban, csak annyit, hogy az egyik legmagasabban repülő faj. (Nem volt időm teljesen átolvasni. Ha mégis tévednék, és benne van, szólj nyugodtan.) Azaz NatGeo cikke ki tudja, honnan szedte ezt az információt. (De pl. én azt se tudtam kitalálni, ki és mikor írhatta azt a cikket.)

2014. febr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is úgy tudom hogy keselyűt láttak 11000 méter magasban
2014. febr. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok válasz.Nem gondoltam volna, hogy ekkora vitát generál. Valaki esetleg meg tudná mondani, hogy mi teszi lehetővé ezt? Könnyű csontozat, 8x annyi vörös vérsejt, vagy speciális mitokondriumok, szellősebb érfal? Tudom furákat kérdezek de engem ilyenek érdekelnek. Köszönöm még egyszer.
2014. febr. 14. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!