Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Különböző fóbiákat, félelmeket...

Különböző fóbiákat, félelmeket hogyan lehetne EREDMÉNYESEN legyőzni?

Figyelt kérdés

Rengeteg mindentől félek indokolatlanul..

Pl. borzasztó tériszonyom van, de olyan szinte hogy már akár az első emeletről is képes lennék leszédülni..


Klausztrofóbiám is van, lift kizárva, ha az életem múlna se használnám, de pl a nyilvános helyeken lévő szűk WC fülkéktől és próbafülkéktől is hajlamos vagyok hosszabb idő után beparázni.


Aztán, félek még a sötétben, a bogaraktól, a csúszó-mászóktól és a nagytestű madaraktól is.


Egyszer felkerestem egy szakembert, de kiröhögött és elküldött haza.. :) Azóta inkább nem megyek az ilyen "segítek ha sokat fizet!" jellegű emberekhez..


Esetleg valakinek valami ötlet?



2013. márc. 27. 21:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Az injekciótól konkrétan nem félek és az egyéb orvosi dolgoktól sem, volt már pár műtétem, de ilyenektől sosem tartottam.
2013. márc. 27. 21:27
 2/7 schocko ***** válasza:
Legjobb módszer volna a "kutyaharapást szőrével"...de esetleg el lehetne gondolkodni a félelem értelmén is, miközben éppen lépéseket teszünk a legyőzésére...
2013. márc. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú, nem is elékszem már kiről olvastam, valami híres emberről, akinek tériszonya volt, hogy úgy tudta legyőzni, hogy szándékosan olyan helyekre ment, ahol ugye félt...

Meg volt egy műsor is, ami arról szólt, hogy az ilyen-olyan fóbiás embereket "szembesítették" a félelmükkel, pl az arachnofóbiásat pókok közé a kígyófóbiásat kígyók közé tették... XD Elég brutális, én nem vállaltam volna, és nem is értem, miért ez lenne a megoldás, de van akik szerint ez. Egyébkén én elgondolkodnék rajta, hogy ha ennyim indentől félsz, akkor nem lehet-e, hogy valami más van a háttérben, és azt vetíted ki mindenfélére..

2013. ápr. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Talán valóban az segítene, ha elgondolkoznál úgy alaposan a félelmeiden!Hogy eljuss a gyökereihez, rájöjj, mi okozza és akkor már könnyebb lesz leküzdeni.Ebben a gondolkozásban segíthet, ha a félelmetes helyen,vagy annak közelében meditálgatsz el rajta.Sokszor ezek a félelmek szimbolikus jelentésűek, kb mint az álmok.

Példa:Félsz a lifttől...Gondolkozz el, miért is félsz?Félsz, hogy lezuhan és meghalsz?Akkor már rá is ébredhetsz, hogy attól félsz, valami történik veled...Miért félsz attól, hogy valami történik veled?Stb..Tehát a kérdések láncolatát kellene magadban feltenned.Aztán végül megkérdezni magadtól, mit szimbolizál számodra a magasság?(a liftnél).Vagy mit szimbolizálnak a szűk helyek?

Találhatsz pszichológust, aki jó kérdéseket tesz fel.De a választ soha nem fogja tudni megadni.Azt magadban kell felfedezned.

2013. ápr. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 acelsziv ***** válasza:
akartam privátot küldeni, de nem tudok...
2013. ápr. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
terapeuta
2014. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igen lelehet győzni ha szánsz rá időt,de én pl mit tegyek egy nagyon különös fóbia ellen amit úgy hívnak: Batophobia (félek a magas házak közellétében lenni). Most komolyan menjek el azért new yorkba hogy egy óráig nézzek egy empire state buildinget csak hogy legyőzzem a fóbiát amiről nem vagyok megbizonyosodva :D. Na mindegy ez az én esetem.


Neked viszont ajánlanám a netes segítséget mert vannak akik írnak cikkszerűséget arról hogyan győzzük le fóbiáinkat. Szerintem hasznos

2014. aug. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!