Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Pinty és madár tartók válaszol...

Pinty és madár tartók válaszolnátok? (lent)

Figyelt kérdés

Nos Sziasztok!! Lenne néhány kérdésem a rizspintyekkel kapcsolatban:

-van elvileg egy párom. még csak pityegtek de nem énekelt a hím.szeretném őket idővel szaporítani is. tudom kell nekik lágy eleség stb... odú-ezenkívül mit kell még velük csinálni hogy költsenek? és amúgy mennyire kockázatos náluk a költés? milyen gyakori a tojás visszamaradás?


- egy napja kaptam őket. még nagyon félnek, ijedősek. mit csináljak hogy ne féljenek ennyire? ők mennyire lehetnek szelídek?


-a hím fehér.nincs gyűrűje színhibát nem látok

-a tojó normál, vad színű van gyűrűje.neki a feje hátulja és az álla kissé fehérkés egy pici részen... ez színhiba? mert akkor színhibás madarat minek gyűrűznek? vagy még vedleni fognak? kb.4-5 hónaposak


-az baj ha még nem használják a "fürdőjüket"?



köszi annak aki ír választ!! és fényképet nem tudok feltenni-nincs meg a fényképezőm :/ (pedig kerestem ;))



2014. febr. 10. 16:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Első: hagyd őket hadd nyugodjanak meg, tedd őket egy csendes nyugodt helyre most, lehetőleg egy pár napig. Még enni sem fognak, de ne keseredj el, ez csak a kezdeti stressz. Majd felbátorodnak idővel. Ők soha nem lesznek papagáj szelídségűek, mivel örökösen ugrálnak, mozognak, szóval kiengedni nem lehet őket!. A szaporításhoz tegyél be egy odút és ha tudják hogy van bent akkor majd párzanak, a tojó letojik és ha jó anya akkor kikölti. Lágy eleség, főtt tojás a jó nekik. Nekem zebrapintyben volt egy nagyon gondos anyám, több fészekaljat nevelt fel. A madárfürdőt majd felfedezik, de nem mind kedveli, szóval ez 50-50 %
2014. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A költés akkor kockázatos, ha egy éves koruk előtt vannak tenyésztésbe fogva. Ilyenkor előfordulhat, hogy a tojó nem éli túl...


Színhibás madárnak is lehet gyűrűje. Viszont kiállításokon nem indulhat. Egyes színhibák tollasodás előtt nem is látszódnak. Például a fehér evezőtoll már tokosan is jól megfigyelhető.


Ha szaporulatot akarsz, arra számíts hogy fehér-vadas párosításból tarka ill színhibás-vadas utódok lesznek.

2014. febr. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!