Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfának erősebb/élesebb a...

A nimfának erősebb/élesebb a hangja mint egy hullámos papagájnak?

Figyelt kérdés

A hím nimfa képes egész nap megállás nélkül dumálni,vagy csöndesebb? Mindig erőteljes éles hangon énekel,vagy zömében halkan? Nagyobb a hangja mint egy hulinak?

Köszönöm szépen!


2014. febr. 18. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Általánosságban a nimfa hangosabb. Ki mennyit csiripel - egyénfüggő, mint embereknél: ki mennyit dumál.
2014. febr. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Természetesen,de általánosságba véve. Köszi a választ! :)
2014. febr. 18. 19:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Élesebb áthatóbb a hangja. Nekem a hullámos is van hogy nagyon racsít de van hogy lágyabban duruzsol. A nimfa fütyül inkább. Van ilyen olyan, a hím jobban füttyög.
2014. febr. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Nekem nőstény van, az alig csipog. De ismerek egy himet, akinek fulsuketito a hangja. Szerintem a hímek eleve hangosabbak. A hullamosom igaz hogy hangos, de nem fulsuketitoen, de a nimfatol tényleg meg lehet örülni, amikor rikacsol.
2014. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

ha rikácsol a madár, ott már baj van, valami nem tetszik neki. éhes, szomjas, unatkozik, megijed valamitől (pl ablak előtt elrepül valami madár), magányos...stb. ha kideríti az ember, mi baja van, és orvosolja azt, akkor rikácsolni nem fog.


az én madaramra is rájön naponta 2-3szor az 5-10 perc és akkor fütyörészik, csipog, de amikor nem rikácsol, akkor teljesen elviselhető. erőteljesebb hangja van, mint egy hullámosnak, de hozzá lehet szokni. a füttye is elég hangos, meg éles, de azt is meg lehet szokni.


nimfáknál a nőstények egyáltalán nem fütyülnek dallamosan, csak a hímek, innen lehet először megállapítani a nemüket, mivel vokalizálni már a felnőttkori tollváltás előtt elkezdenek.

2014. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Az igazság az, hogy a nimfa jóval nyugodtabb állat. A hullámos izgága és be nem áll a csőre , még ha letakarod valamivel akkor sem, sőt még hajnalban is képes csipogni. Nekem volt hullámosom is és most van nimfám. Ha letakarom őket akkor semmi gond nincs velük. Ha inkább a csendet szereted, akkor a nimfát ajánlom. Ráadásul a nimfa kicsit tovább is él.
2014. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!