Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Magyar kendermagos tyúkpárból...

Magyar kendermagos tyúkpárból az egyikről kiderült őszre, hogy kakas. Naponta bizonyítja az ivarérettségét, de egyszer sem kukorékolt még, pedig nem kappanoztuk. Miért?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 10:12
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
lehet nincs benne az ösztön. nekünk is volt, de az kukorékolt. de úgy tudom a kakasoknak nagyobb a kedvük kukorékolásra, ha konkurencia is van a közelben, pl a szomszédé. ugyanis a kukorékolás területvédés, jelölés a kakas számára. ha egy kakas kukorékol, a többi felel rá. ha ti egy tanyán éltek kint a semi közepén, akkor lehet azért kussol, mert nincs miért kukorékolnia
2009. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első választ, de egyrészt nem tanyán élünk, másrészt van konkurrencia egy másik kakas személyében, aki vígan kukorékol.
2009. dec. 11. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor tudja, h a másik erősebb nála és fél tőle.

Vagy nemtom.


Ismersz valakit aki szokta "kappanozni" a kakasokat?

2009. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Majd fog az kukorékolni, amikor megjön a kedve!


általában hamarabb kezdenek el cicerélni, mint kukorékolni. és, ha a másik engedi neki, hogy a tyúkokat "tolja", akkor kukorékolni is fog, mert a kakasok nagyon rivalizálnak, kivéve, ha egy fészekből származnak és együtt nőttek fel.


De egyszer ők is összevesznek a tyúkokon és akkor véres csaták fognak kezdődni.


Nekem volt két japán kakasom, amik tök jól elvoltak egymással, amikor egyszer hülyeségből összeverekedtettem őket és azután minden nap csatáztak addig, amíg el nem választottuk őket egymástól.


Szóval a kakasod majd elkezd kukorékolni!

2009. dec. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!