Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfámnak megsérült egy...

A nimfámnak megsérült egy szárnytolla és vérzik! Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Üdv!


Van egy kb 5 éves lány nimfám (van párja is, csak nem jönnek ki jól). Nagyon szelíd, nagyon aranyos, bújós madár. Sokat van vele foglalkozva, fejvakarás megy meg minden. Egészségesen van táplálva, szükséges magvak, vitaminok, főttojás, répa, fűzfaág stb...


Szóval tegnap észrevettem, hogy a jobb szárnyánál a tollak között tiszta vér minden. A madárka heves tiltakozása ellenére kinyitottam a szárnyát, és láttam, hogy a tollak között van egy, ami el van "rágva", vagyis csak a toll alsó része van meg, amiből meg jön a vér.


Sajnos volt már szerencsém tolltépős nimfához, az az egész hátát tépte a bőrrel együtt, de ennek a madárnak eddig SEMMI baja nem volt. Szóval nyugtatom magam, hogy ez csak véletlen és nem lesz többet ilyen. Viszont látom hogy fájlalja (folyton emelgeti), már bekentem neki kék kenőccsel. Nem tudom mi a teendő, hagyjam az egészet és majd elmúlik, vagy valahogy kezeljem? Mert elég megközelíthetetlen helyen van, kínozni azzal meg nem akarom, hogy folyton széttárom a tollait.


Szóval mit csináljak?



2014. febr. 27. 11:37
 1/1 anonim válasza:
Állatorvos nézze meg mindenképp...Szerintem kap majd egy szurit,és akkor lenyugszik. (Nem nyugtatót,hanem valami orvosságot)
2014. márc. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!