Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen az élet egy hullámos...

Milyen az élet egy hullámos papagájjal?

Figyelt kérdés

Gondolkodom azon hogy vegyek egyet :) Lenne pár kérdésem:


Mennyire hangosak? Ha kiengedem összevissza fog kakilni a lakásban amerre épp repül? Mennyire viseli meg a környezetváltozás pl ha elutazom és átviszem mondjuk anyukámhoz hogy vigyázzon rá, akkor nem lesz depressziós, nem kap sokkot az idegen embertől, stb? Olvastam hogy sokat kell vele foglalkozni, de ez mit jelent azonkívül h beszélni tanítom?

Reggel 8 körül megyek el dolgozni és kb 6-ra érek haza ennyi időt azért gondolom kibír egyedül nem kell neki pár. De ha akarok mégis mellé másik hullámost, akkor először egyet vegyek és szelídsem meg, tanítsam meg beszélni, utána vegyek másikat, ugye? Olvastam hogy ha egyből párban vesszük őket akkor nehezebb szelidíteni és tanítani. Mit lehet megtanítani egy hullámosnak? Olvastam hogy nagyon játékosak. Mivel játszanak? Én mit tudok játszani egy papagájjal? Egyáltalán lehet vele, vagy csak tegyek be neki játékokat a kalitkába és nézzem hogy játszik? :)


Tudom sok a kérdés, sosem volt még madaram, azonkívül az összes létező háziállatom volt már. :) Köszi a válaszokat előre is!



2014. márc. 6. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Megtanusz csipogni és válaszol rá. Szabadon a szobában a karnis tetejéről szarik a függönyre. Ám meg lehet tanítani arra is, hogy a válladra üljön.
2014. márc. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Két papagáj egész nap pityeg egymással, addig amíg este le nem takarod őket.
2014. márc. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ínem olyan hangosak mint pl egy nimpa vagy valami nagyobb testű papagáj, de szeretnek pofázni meg duruzsolni. Igen, ha kiengeded mindent össze fog kakilni, szobatisztaságra nem nevelhetők. A papagájok ragaszkodó madarak, hajlamosak a depresszióra ha környezetváltozás vagy gazdicsere éri őket, de azért kétlem hogy konkrétan sokkot kapna egy idegentől, esélyes, hogy idővel anyukádat is megszokná ha kellő figyelmet kapna. A vele való foglalkozásba sokminden beletartozik, felelősségteljes gondoskodás, beszélgetés, játék, tehát minden amit pl egy kutyával is tennél, kivéve a sétáltatás, de a papagájokat is ki lehet engedni olykor olykor egy kicsit. A munkaidőd 10 óra, ami szerintem sok. Nem hiszem, hogy túl sok időd, vagy energiád lenne hozzá mindíg, még ha most úgy is érzed, hogy minden időd neki szentelnéd a munkán kívül, szerintem gyakorlatban ezt nem egyszerű teljesíteni mikor munka után hulla fáradtan hazaérsz, úgyhogy azt javaslom, inkább párba vedd őket. A hullámospapagáj nehezen tanítható beszédre. Borzasztó sok időre és türelemre van szükség. Amúgy papagáj válogatja, nekem volt hullámosom ami szelidebb volt, pimpong labdával játszott, de a legtöbb ami volt eddig nekem, elég vad volt és nehezen szelidíthető, pedig sok törödéssel és szeretettel fordultam hozzá, mégis kis vadócként élte le az életét. Harapós isvolt. Bármivel eljátszanak (labda, tükröcske, vagy egymásal is...) Én ugy játzottam vele, hogy pöcköltem neki a kislabdát, őmeg elkezdte guritani a fejével :D
2014. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Utolsó, a labdás nagyon cuki lehet :))))

Tenyésztőtől véve nem szelídebbek mint az álletkereskedéses társaik? Vagy ez a személyiségüktől függ? Kiskorukban lehet látni melyik lesz szelídebb, játékosabb?

2014. márc. 6. 19:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt az előző válaszokból:


Rengeteg kell takarítani utána. Nem csak a lakásban elpottyantott ajándékokat, hanem a kalitkát és annak környékét is.


AMúgy nagyon meg lehet őket szeretni.

2014. márc. 7. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Tenyésztőtől esélyesebb, hogy szelíd lesz, mert az állatkereskedésekben nem túl nyugodt a hangulat és zaklatottabbá válnak. Nekem volt már eddig kb 8 hullámospapagájom, ebből 2 volt nagyon szelíd, a többivel nem volt több türelmem szelidíteni. Az első papagájom volt a legszelídebb, őt egyébként állatkereskedésből vettük. Ő annyira szelíd volt, hogy mikor leckét írtam, rászállt a füzetemre és matatott az ujjammal, meg a tollal, hogy vele foglalkozzak :) A mostani papagájom szintén nagyon szelíd, őt tenyésztőtől vettem és nagyon könnyű volt vele bánni. Persze az elején félt, de kell legalább 1-2 hét, amíg nagyon sokat kell foglalkozni vele, de utána több évig térül ez meg.
2014. márc. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem annyira kellemetlen a hangjuk, de mindenkinek más a véleménye. Azt javaslom, hogy inkább párban legyenek tartva, mert akkor legalább elszórakoztatják egymást. És hiába kicsik, azért akkora kalitka legyen nekik, amiben röpködni, stb. normálisan tudnak. (ebből a szempontból nem számít, hogy ha röpködnek, jobban tele lesz minden tollal, maghéjdarabkákkal, stb. mert az a lényeg, hogy jól érezzék magukat, és inkább legyen nagy helyük, minthogy a lakásban röpködjenek, mert egyrészt előfordulhat, hogy kiszöknek, ha nyílik az ajtó/ablak, másrészt meg összeszarnának mindent )
2016. ápr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És ha fiókáik lesznek, akkor érdemes nekik főtt tojást, reszelt sárgarépát, stb. adni. Az egyik előző válaszra reagálva: TELJESEN FELESLEGES LETAKARNI ŐKET!!!!!!!!
2016. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ill. kiegészítésként még lehet nekik tyúkhúrt, almát, sárgarépát is adni. Általában szeretik. (kivéve amelyik nem, de ez szoktatás kérdése is :) )
2016. ápr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!