Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen tulajdonsagai vannak a...

Milyen tulajdonsagai vannak a nimfa papagajnak, meddig el el, parban is megtanulhat hangutanozni?

Figyelt kérdés
szeretnek vasarolni egy par nimfapapagajt szeretnem megtudni hogy milyen tulajdonsagokkal szamoltak. koszi
2008. júl. 22. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon hangosak.Az egyik ismerősöm eladta mert végigrikácsolták a lakást.Párban nem egyedül könnyebben tudnak megtanulni beszélni.
2008. júl. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rájuk jön a bolondóra nagyon tudnak rikácsolni, de amúgy nagyon szépen tudnak dallamokat fütyülni, hangokat utánozni- enyémek nyávogni is tudnak:)Ezenkívül tartásuk egyszerű,könnyen lehet őket szaporítani.
2008. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem volt nimfapapagájom. Imádtuk, mint minden állatot, de elajándékoztuk. nembírtuk idegekkel, főleg a panelszomszédok nem..:'( Ugyhogy nagyon jól gondold meg. Ha elkedz visítozni akkor az istenért abba nem hagyja. A miént nem utánzott semmilyen hangotsem. (Mondjuk nem fiatalként került hozzánk, mert annó még a kertesházunkban egyszer csak berepült a kertbe) Nagyon nagy gondolskodás kell neki, Nem lebeszélni akarlak, csak jó ha tudod. Ugy tudom 25 évig él, de ne lőjj le ha rosszul tom, szerintem párban is, miért ne?
2008. júl. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Nekem két éve van egy pár nimfám és tudom,hogy soha nem cserélném el őket mondjuk egy hullámosra.Az igaz,hogy erősen rikácsolnak,de imádnivaló madárkák.Ha minden nap elegendő időt töltesz velük,hamar hozzádszoknak,és igénylik a közelséget.El sem tudod képzelni,hogy milyen jó érzés,amikor szépen óvatosan rálép a kezedre,vagy mászik a ruhádon,a válladról játszik a hajaddal....Nem cserélném el ezt az érzést!!Én is úgy tudom,hogy 25-30 évig élnek,persze megfelelő tartási körülmények között.Párban nem,vagy csak nagyon nehezen tanul meg utánozni,de ha megszereted őket,akkor úgysem ez lesz lényeg!Kell nekik pár játék,hetente több alkalommal reptess,de a legjobb lenne,ha röpdében élhetnének nyáron.(nálam is így van)Igénylik a változatos étrendet,a sok figyelmet.Hirtelen ennyi!Ha van még kérdésed,akkor írj,én válaszlok!
2008. júl. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. nekem voltak hullamos papagajaim csak epp az volt veluk is a gond , hogy egesz nap "be nem allt a csoruk". persze tudom , hogy nincs olyan madar ami ne csicseregne-es ezt nem is szeretnem. de megis nincs olyan papagajfajta amelynek kicsit elviselhetobb a hangja??? mindenkeppen szeretnek egy madarat ezert valasztottam volna a nimfapapagajt mivel en a konyvekben ugy olvastam utana , hogy "csendes bohoc"-akkor megse???
2008. júl. 23. 11:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A nimfapapagáj nem rikácsol állandóan.Csak reggel meg este.Legalábbis az enyéimnél így van.Ha reggel aludni akarsz,akkor legyen teljes sötétség a szobában,különben a nappal együtt fognak kelni,és hallgathatod őket egy darabig!! :)Amint látnak vmit a szobában,jöhet a reggeli ébresztő!!!
2008. júl. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Hát az én Nimfám is kis ordibálógép viszont egy idő után, már megkedveled, megszereted a rikácsolását, nekem például amikor elkezdek gitározni és közbe ugrálni akkor ő is ezt teszi... nem ugrál hanem rázza a fejét, DE NAGYON ARANYOS (jah hát nem ezt mondom reggel 6 kor amikor ien kis napravirradt kakasként szaggatja a dobhártyámat) monjuk nekem is hasznos tudnivaló volt ez a 25-30 év mivel akkor örülhetek mert a madaram csak 8 éves :D:D, na szóval a hangutánzásról meg annyit ha direktbe akarod megtanítani NEM FOGJA, de ha tegyük fel valamit minden nap hall, akkor egyszer csak azt fogod hinni hogy valaki jár a házadba (a szekrány nyikorgása vagy éppen a konyhaszekrény mágnesének kattanása nagyon bejön neki :D) tehát csak nyugodtan vegyél egy kis rikácsoló 2 dekás "fenevadat" :D
2008. júl. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!