Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyi rudat szoktak betenni...

Mennyi rudat szoktak betenni egy hullámos papagáj kalitkájába?

Figyelt kérdés

Most került hozzám egy hullámos papagáj és 3 rúd van bent neki. Kettő kb. egy szinten a harmadik meg feljebb, de ő mindig a legfelsőn üldögél. Nem sok ez neki?

Illetve mennyire ajánlatos hintát tenni neki, mert nem nagyon kaptam eddig sehol?


2009. dec. 14. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én madaramnak 1 rúdja van, kéne tenni neki mégegyet, de én jófej akartam lenni, nyáron törtem neki ágat, rászabtam a kalitkára, betettem, büszkeség, minden, ez a szadista madár meg addig izélgette, hogy teljesen szétforgácsolta és kettétört a rúd. Azóta van 1 rúdja meg egy hintája. Hintát sztem érdemes tenni nekik, enyém imádja, ahintáját nem is kapta szét :D Nővéremnek is van 2 papagája, azok is mindig a hintán szunyálnak, imádják, még veszekednek is rajta. Nővérem előző papagája nemrég halt meg, öregecske volt, de ő meg egész álló nap a hintán ült, imádta ő is. :)

Sztem 2 rúd is elég neki, de a hintának tuti örülni fog!

Amúgy azért üldögél a felsőn mindig, mert onnan jobban belátni mindent, szeretnek a legmagasabb helyeken lenni. Ajánlatos berakni még a madárnak egy tükrös csengőt, a tükör miatt nem magányos, a csengővel meg tökjól eljátszik. Enyém imádja a csengőjét, állandóan dumál neki, már kitépte a belsejét is, amivel csengetett :P Mondom, szadista. De a legújabb elfoglaltsága: Auchanban lehet kapni ilen madár alaku figurát, súly van az alján, rá kell húzni a rúdra, és a madár össze-vissza tudja billegetni, mindig visszaáll egyenesbe a figura. Na, papagájom már teljesen szétverte a figurát, még jó, hogy nem élőlény, mert már rég hulla lenne, teljesen annyi lenne neki :P Esküszöm gyilkos madaram van :D Szal ilyen kis marhaságot is lehet neki venni, 2-300 ft, és tök jól elvan vele a madár. Csak vigyázz, le ne törjön róla a súly, mert akkor már hasznavehetetlen, nem tud vele játszani a papagáj.

20/L

2009. dec. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem lévő mondta imádják a hintát,de ne rémülj meg ha a tied nem fogja szeretni.Nem mindegyik szereti.

Én kettőt raktam.Hiába szétfaragcsálja,ő ezzel játszik.

Azért jó a két rúd mert ha magas a kalitka akkora kér rúdon tud felfelé ugrálni.

2009. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én most fogok papagájt venni a héten. A kalit már megvan, van benne két rúd meg egy hinta is. Egem az érdekelne, hogy milyen rudat használtok? Mert nekem műanyag van, majd kicserélem fára csak nem tudom milyen fát szabad betenni :D Olvastam olyat, hogy az akác jó meg olyat is hogy mérgező... gyümölcsfákról szintén ugyanezeket olvastam, szóval tanácstalan vagyok :D


Amúgy a kérdésre válaszolva, ha elég nagy a kalitka akkor nem sok az a 3, szerintem csak arra figyelj, hogy legyen mozgástere a rudaktól és egyéb játékoktól. De amúgy a legtöbb helyen csak kettőt szoktam látni bent plusz egy hintát.

2010. márc. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Baby-Doll. válasza:
hát nekem egy papagájpárom van,azoknak van 3 rúd meg egy hinta.nagyon jól elvannak vele.viszont tükröt nem nagyon ajánlanám,mert udvarolni fog neki,és valamelyik papagáj meg is ilyed tőle.:)). ne sokalld a 3 rudat,az pont elég neki.:))a hintát is nagyon szeretik a papagájok,de nyilván nem mindegyik.:))
2011. ápr. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Húha, köszi, azóta már négy madaram van. :)
2011. ápr. 14. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!