Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Papagájt szeretnék venni?...

Papagájt szeretnék venni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Valószínűleg veszek majd kb. egy hónap múlva venni egy papagájt.A hullámos papagájokon gondolkodtam.Csak nem tudom, hogy egyet vagy kettőt vegyek egyszerre.Még kezdő "madaras" vagyok. :)

Lenne pár kérdésem is, leginkább a hullámos papagájokról.

Egy hullámos papagájnak mekkora kalitka kell?A cuccok a hullámos papagájnak (kalitka stb...) mennyibe kerül kb.?Havonta mennyibe kerülnek a magvak, meg amiket esznek a papagájok? Meddig élnek, kb. hány centik?

A hullámos papagájról láttam a neten két fajta képet.

Ilyet:

[link]

És ilyet:

[link]

Az első képen a feje másabb mint a második képen.Akkor most milyen is a hullámos papagáj?

Ha még eszetekbe jut valami a hullámos papagájokról, akkor örülnék ha leírnátok.



2014. márc. 17. 20:48
 1/7 A kérdező kommentje:

Most veszem észre az első mondatomat nem igazán jól fogalmaztam.

* Valószínűleg fogok venni egy hónap múlva egy papagájt.

2014. márc. 17. 20:49
 2/7 anonim ***** válasza:

A kalitkáról 50x30x40 eset hallottam, de szerintem ennél jóval nagyobbat vegyél (én kb ekkorát vettem: 60x60x100, de ez én vagyok)

Csak az kaja 700-1000ft körül +homok (nagy zsákkal veszünk 1000ért) amit szoktak adni állatkereskedésben azt nem tudom+kalitka 10000-20000+etető, itatò 500-500 + még ha akarsz venni neki ilyeneket, hogy mézes karika/rúd, szépia, ehető ülőrúd (ülőrudakat szerintem kintröl szedj, és mosd meg jól(úgyis most van a metszés))


Àtlag életkiruk 10év.

17-20cm

A két link pedig ugyan az.

Remélem tudtam valamit segíteni. :)

2014. márc. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Na, az első kb mindent leírt.

A kalitkából a lehetőségeidhez mérten a legnagyobbat vedd, és inkább széles legyen, mint magas.

A linkek.

Két típusa van a hullámosnak, az egyik amelyiket mindenki ismer, a másik a standard hullámos papagáj, amelyik úgy néz ki, mintha nem volna szeme :) Ők látványosan nagyobb testűek (és drágábbak).

2014. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm a válaszokat.És elsőnek egyet érdemes venni, vagy már rögtön vegyek kettőt? És tudom hogy nem kutyák a papagájok, de sehogyan sem lehet a hullámos papagájt megtanítani arra hogy csak a kalitkájába ürítsen? :)

Ment amúgy a zöld kéz.

2014. márc. 18. 14:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos ezt nem képesek megtanulni.

És elsőre is párban javaslom őket.

2014. márc. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az kár.De itt gyakorin olvastam egy kérdésnél, hogy valakinek a hullámos papagája csak a kalitkájába űrit.Remélem én is ilyeneket fogok majd ki, mivel a szüleim kiakadnak majd ha az egész ház ürülékes lesz.Mivel a szobám kb. 15 négyzetméter, az nem elég nekik, így muszáj lesz kiengedni őket az egész házba. :/ És a hullámos papagájok mennyire tudnak utánozni, vagy is "beszélni"? Kb. hány szóra lehet megtanítani.Elsőnek arapapagájt szerettem volna amúgy venni, de az sajnos nagyon drága, majd felnőtt koromban. :) Én is párban gondoltam őket amúgy. :)
2014. márc. 18. 15:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Kalitkát szerintem nem érdemes boltba készen venni, sokkal gazdaságosabb és használhatóbb kalitot ösze lehet dobni otthon, csak drótháló és léc kell hozzá, meg max az ajtóhoz zár és zsanér. Kb fele annyi pénzből kijön 2x akkora mint amit a boltba vennél.

Szerintem is együtt vedd meg a kettőt.

Nekem van több is, de igazából csak egy van ami beszél, nem tanítottam soha, eltanulta a nimfák szövegét.

2014. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!