Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja van ennek a madárnak?...

Mi baja van ennek a madárnak? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Kb. 2 órája egyfolytában egy cinege repdes neki az ablakomnak, percenként többször is. Bármit csinálok nem ijed el. Nem akarom, hogy baja legyen, de nem merem kinyitni az ablakot, nehogy berepüljön. Miért csinálja? Mit akarhat?
2014. márc. 19. 15:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudsz valami függönyanyagot kívülről elé lógatni? Az én ablakomnak is repültek már néhányan neki, sajnos olyankor biztosan az ég tükröződött az üvegben és nem vették észre. Lehet az is, hogy saját magát látja benne? Nem tudom, mit akarhat. Volt már olyan kismadár, aki így törte ki a nyakát az ablaknak repülve:(
2014. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyisd ki nyugodtan, nehogy szétverje a fejét, nem fog berepülni, főleg ha odaállsz az ablakba. Talán azt hiszi a tükörképére, hogy egy másik cinke.
2014. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Ezt azért csinálja a cinke, mert az üvegben/ablakban a saját tükörképét vetélytársnak véli, és támadja. Szegény madár nem fogja fel, hogy az a saját tükörképe. Nem képes rá az agya, ő csak a másik madarat látja benne. nagyon sok madár pusztul el így...

Megoldás: ragadozó madár sziluett kiragasztása, vagy már zavaró eszköz, akkor nem repül olyan közel, hogy beverhesse magát.

Üdv: egy MME TAG.

2014. márc. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap egészen sötétedésig itt volt, aztán ma reggel újra visszatért. Már az egész ablakpárkányt ürülékes és a kopogása is kezd zavaró lenni. Megpróbálkoztam vele, hogy kinyitom az ablakot, de amint becsuktam visszajött, márpedig még nincs olyan jó idő sajnos, hogy egész nap nyitva legyen. Amikor lehúzom a redőnyt, a másik a szoba ablakának repdes, de az egész házat csak nem sötétíthetem be. Megpróbálok kitenni valamit az ablakba amitől nem mer idejönni, de ha ez sem jön be, akkor már nem tudom mit tegyek. :S
2014. márc. 20. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!