Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a neve ennek a földön...

Mi a neve ennek a földön fészkelő madárnak?

Figyelt kérdés
ma láttam az animal planeten vmi műsorban, hogy egy ilyet kapott el egy macska, nagyon fura madár volt, földön fészkel, ritka, veszélyeztetett, óriásira tudja nyitni a csőrét, ilyenkor úgy néz ki, mint egy kígyó, elég visszataszító. mi a neve? A tollazata az avarnak megfelelő színű szürkés-barnás.
2011. dec. 28. 02:35
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!


Esetleg a bagolypapagáj? Azt a macskák pusztítják, már nagyon kevés van belőle.


[link]

2011. dec. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem emlékszel rá, hogy hol honos? Legalább kontinens szintjén...
2011. dec. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ja, egyébként Angliában játszódott a műsor, valami vidéki részen, lehet h Wales-ben. de más infóra nem emlékszem, valami kicsit idétlen, népies neve volt magyarul a madárnak :D elég ritka lehetett, mert az állatorvos se látott még ilyen madarat élőben.
2011. dec. 28. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:

3 tippem van: sárszalonka [link]

lappantyú [link]

és bölömbika [link]

De félek, egyikre sem illik tökéletesen a leírás... :(

2011. dec. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, és a lappantyút kecskefejőnek is hívják ékes magyar nyelven, mert régen azt tartották róla, hogy a nagy csőrével kiszívja a kecskék tőgyéből a tejet éjszaka, mert éjszakai életmódot folytat.
2011. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

óó a lappangyú az, köszi!! tudtam,h. l-el kezdődik :D

visszataszító kis jószág nekem... főleg miután elolvastam ezt a tejkiszívós legendát :DD

2011. dec. 28. 21:39
 7/8 A kérdező kommentje:
*lappantyú
2011. dec. 28. 21:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megvan. :)

Én bírom a lappantyúkat, egyéniségek.


A tejkiszívós mítosz onnan ered, hogy éjszakai repülő rovarokra vadászik, amik nyilván a nyájak és csordák környékén vannak a legtöbben nyáron, ezért ő is ott repked éjszaka. A pásztorok látták, hogy ott gyüszmékel, keresgél, le-leszáll, és azt hitték, a tejet lopja.

Eszméletlen hülye babonák vannak az állatokkal kapcsolatban. :)

2011. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!