Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mégis mennyi idő múlva kezd...

Mégis mennyi idő múlva kezd hangokat utánozni?

Figyelt kérdés
Vettünk egy hullámos papagájt hogy hátha tud beszélni,de még semmi.Tudom hogy sokáig tart,de mégis meddig?
2009. dec. 18. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatos foglalkozás kell vele minden nap, néhány hét vagy 1-2 hónap, mire elkezd mondani egy-két szót de csak ha folyamatosan foglalkozva van vele!
2009. dec. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne vedd a dolgot készpénznek.

Nekem a hullámos papagájom 6 éves. Minden nap beszélünk hozzá órákat, folyamatosan foglalkozunk vele. Nem hogy nem beszél, de még csak hangokat se utánoz. Semmi. Ugyanúgy csicsereg, mint mikor pici korában vettük. Pedig nem egy hülye madár, mert érdekes mód sok dolgot meg is ért amit mondunk neki, csak nem válaszol (legalábbis nem szavakkal :)).


Amúgy hatalmas nagy felelőtlenségre vall venni egy állatot csak azért mert dejópofa.

2009. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem azért vettük mert de jó pofa hanem mert 12 éves vagyok és még nem volt háziállatom.Most lett 1,de engem ne egy szőkének képzelj.Rendesen törődök vele csak azért pont hullámost vettünk mert hangokat is tud utánozni.
2009. dec. 19. 13:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt is figyelembe kel venni, hogy ők sem egyformák. Van amelyik fogékonyabb a hangokra és van amelyik soha életében nem fog megszólalni.


Esetleg más dolgokban jeleskedik.

2009. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jujjj:) Én is pont 12 éves voltam amikor megkaptam a hullámosomat. (ennek már 10 éve:D)

Sajnos nem tudtam megtanítani beszélni, pedig én is mindennap tanítgattam. Ne légy csalódott ha ez nem jön össze, sőt, ha szeretettel gondoskodsz róla, észrevétlenül is te fogod megérteni az ő nyelvét.

2009. dec. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!