Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nagyon rossz egy kiscsirkének...

Nagyon rossz egy kiscsirkének ha egyedül van,?

Figyelt kérdés
Mert szeretnek egyett de nem tudom hogy kene gondozni :-) meg mit kell tudni roluk?
2014. ápr. 17. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Egyedül nem fog sokáig élni szerintem.
2014. ápr. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatból tudom, hogy igen. Mi szoktunk keltetni csibéket és nagy szükségük van a társaik jelenlétére. Ha egyet kiemeltünk, máris elkezdett "sírni" vagyis éles hangon csipogni, hogy hol vannak a többiek. A szomszédunk egyszer keltetett és csak egy csibe kelt ki neki, nem hiányolta a társit ugye, mert nem is volt neki soha, de elég félénk lett, és sajnos nem tudott beilleszkedni a többi tyúkhoz, még akkor sem ha azok csak egy hónappal voltak fiatalabbak. Ha kettőt keltesz ki akkor pedig számolni kell azzal, hogy elválaszthatatlanok lesznek, amivel persze nincs baj, csak ha történik valami a társával.
2014. ápr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nem szabad. Nekem 70 körül vannak most 2013-as csirkék. Nagyon összetartanak a csapat addig nem ülnek be este míg mind haza nem jön a mezőről. Múltkor valamelyik fennakadt egy kerítésen, a többi ott nyugtalankodott a kapunál, látszott hogy van valami. Főleg a kakas veszi észre ha hiányzik mellőle az asszony. Nos kezdőnek ajánlok 4 vagy 5 tyúkot. Nincsen velük nagy gond, ó szinte semmiség a tartásuk. Építhetsz nekik fából is hulladékokból is egy normális ólat amiben elférnek, ülőkéjük lesz tojófészek lesz. Hozzá egy nagy kifutót amiben nappal legelésznek, mozognak. Nekem nincsen kifutó egyből a mező felé mennek reggel kifelé, majd a ház másik végén jönnek be. Etetésük annyi hogy veszel a tápostól kimérve nem sokat szemes kukoricából. Azt adsz nekik naponta. nem kell sok abból sem. Ivóvizet raksz mellé nekik. A konyhai hulladéknak és a naponkénti friss fűnek nagyon örülnek, és meghálálják a tojás hozammal. Legjobban a leveles zöldet kedvelik a szálas gyepre csak nehezen fanyalodnak rá. Ha kérdésed van írj, régóta baromfizok.
2014. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!