Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Segítssetek megállapítani mit...

Segítssetek megállapítani mit akar ez a két galamb?

Figyelt kérdés
Napok óta az erkélyemen meg az ablakpárkányomon bandáznak, én meg örülök nekik, hogy milyen cukik meg minden. Soha nem jött még madár ennyire be az erkélyemre, de nincsen semmi hely ahová fészket lehet rakni, meg amúgy is úgy tudom a galamb a fán fészkel, úgy hogy nem aggódtam eddig. De ma látom, hogy ágakat dobálnak az erkélyre a földre. Akkor most csak játszanak, vagy tényleg fészket akarnak építeni? Mert inkább még most elzavarom őket, hogy nehogy megépítsenek félig egy fészket és akkor kelljen elhajtanom szegényeket.

2014. máj. 1. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Hajigáld el az ágaikat, azt megunják oda hordani és máshol keresnek, például egy fán lakhelyet maguknak.
2014. máj. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a galambok szeretnek épületeken/épületekben fészkelni
2014. máj. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!


A városi galamb, ami a szirti galamb elfajzott változata, nem tud fán fészkelni, csak kiugró sziklaperemen. Ezt meg is találja az emeletes házakon. Ezért van annyi galamb a városokban. Igen, oda fognak fészkelni hozzád. Ők csak épületeken fészkelnek.


Ami a fán fészkel, az a balkáni gerle, és a vadgerle. De azok vadgalambok, nem városiak. Bár a balkáni gerle előfordul a városban is, de nem lesz olyan szelíd, mint a városi galamb. A balkáni gerle az egyszínű világosszürke, karcsú galambféle, amelynek 3 ütemű a búgása.

2014. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor muszáj lesz elűznöm őket:(
2014. máj. 1. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!