Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit lehet tenni, ha egy...

Mit lehet tenni, ha egy sebesült galamb nem akar enni?

Figyelt kérdés
A barátnőm talált egy valószínűleg törött szárnyú galambot és betette a bokorba. Délután ismét arra járt velem az élen és nagy meglepetésünkre élt még. Elhoztuk, most nálam tanyázik a kinti szobánkban, jó hűvösben és pihen. Beraktam neki magot és vizet, de egyszerűen nem is eszik, nem is iszik. A csőréhez nyomkodtam, de nem is reagált. Még él, az biztos, csak olyan bágyadt. Félek, hogy éhen pusztul. Mit tegyek?
2008. szept. 2. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát őszinte legyek?Nemfog életben maradni.Én is már próbáltam meggyógyítani sok beteg galambot azok amik mind elpusztultak ugyanígy voltak.Gubbasztottak nem ettek nem ittak.De volt egy pár darab ami sikerült megmentem.de nagyon kevés volt olyan.Volt egy olyan pici galamb ami lepottyant a magas fáról még nagyon pici volt szinte majdnem csupasz.nehezen de sikerült megetetnem.Aztán szép lassan felnőtt galamb lett.Mivel egy vadgalamb volt tudtam hogy nem maradhat tovább ezért amikor felnőtt lett és erős lett elengedtem :)de ez még tavaj volt.Utána még néha láttam hogy ott szokott ülni a ertünkben a fákon de mostmár nemtudom hogy mi van vele.Mert rengeteg galamb jár a kertünkbe lehet hogy még mindig itt van vagy már nem.
2008. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerezz patikából szemcseppentőt,azzal tudsz vizet fecskendezni a szájába,meg valami pépesített kaját......gyerekkoromban csináltam,működött....:))))))
2008. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Pár éve mi is találtunk egy törött szárnyú galambot, ő sem akart enni. Kerestünk neki kukacot, gilisztát a föld alatt, és beletömködtünk erőszakkal a csőrébe!!! Lehet, hogy durván hangzik, de egy hét alatt felépült a madárka. Szóval etessétek akkor is, ha ő nem akarja!! De állatvédőket is megkérdezhettek, hogy tudnak-e segíteni. Sok sikert, és gyógyulást!!!
2008. szept. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak elmondanám hogy a galamb nem eszik gilisztát meg bogarakat.

A galambok magvakkal táplálkoznak.

2008. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Headshot!
2010. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!